czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 18 października 2006
  • wyświetleń: 1841

Vertex inwestuje na terenie KSSE

Około 300 nowych miejsc pracy stworzą na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) nowi inwestorzy: czechowicka firma Vertex, czeska Proseat oraz związana z kapitałem niemieckim spółka Euros Polska. Łącznie firmy te zainwestują w Żorach, Warszowicach i Bielsku-Białej co najmniej 77 mln zł.

Wśród najnowszych inwestycji największe jest przedsięwzięcie czeskiej spółki Proseat. W miejscowości Mlada Boleslav firma produkuje komponenty dla motoryzacji, także na potrzeby polskiego rynku. Aby zmniejszyć koszty i usprawnić logistykę, za prawie 64 mln zł zamierza wybudować w Żorach, na tzw. Polu Wygoda, zakład produkcji pianek do siedzeń samochodowych. Ich odbiorcami będą m.in. Fiat, Volkswagen i Opel. Pracę znajdzie co najmniej 127 osób.

Euros Polska to firma z kapitałem niemieckim, wytwarzająca łopaty do elektrowni wiatrowych. Zakład powstanie kosztem ok. 6,7 mln zł na ok. 3-hektarowej działce na tzw. Polu Warszowickim, w jastrzębsko-żorskiej części KSSE. Zatrudni co najmniej 90 pracowników.

Czechowicki Vertex na ponad 2-hektarowej działce w Bielsku-Białej Komorowicach uruchomi linie montażu i produkcji rolet zewnętrznych, bram segmentowych, markiz oraz okien. Projekt pochłonie 6,3 mln zł i da pracę co najmniej 66 osobom.

KSSE to największa z 14 polskich stref ekonomicznych. Od jej powołania 10 lat temu inwestorzy stworzyli w niej ponad 24 tys. nowych miejsc pracy, inwestując ponad 8,3 mld zł. Jeszcze w październiku planowane są dwa kolejne przetargi, których efektem będzie pozyskanie nowych inwestorów.

ups

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.