Wiadomości

  • 17 czerwca 2018
  • 8 lipca 2018
  • wyświetleń: 3676

Czas zapisów na jasnogórską pielgrzymkę

Hasło roku duszpasterskiego "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym" towarzyszyć będzie 27. pieszej pielgrzymce diecezji bielsko-żywieckiej na Jasną Górę, która 6 sierpnia wyruszy z sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bielsku-Białej Hałcnowie. W ciągu kilku dni pątnicy pokonają około 170 kilometrów i 11 sierpnia dotrą do Częstochowy.

Główny przewodnik, ks. Damian Koryciński przypomniał, że można się już na pielgrzymkę zapisywać w swoich parafiach na terenie diecezji oraz w internecie, na stronie http://www.pielgrzymka.bielsko.pl

- W tym roku w myśl hasła roku duszpasterskiego będziemy poznawać Trzecią Osobę Boską, aby jeszcze ściślej z Nią się zjednoczyć i życiem Ją wyznawać. W modlitwach, kazaniach, rozważaniach i konferencjach będziemy pytać się o swoje bierzmowanie i o 7 darów wtedy nam danych. Pielgrzymowanie stanie się okazją i szansą odkrycia daru wiary, umocnienia jej oraz szkołą umiejętnego wyznawania i bronienia jej - wyjaśnił kapłan.

Aby wyruszyć na pielgrzymi szlak z Bielska-Białej, należy wcześniej wpisać się na listę pielgrzymów: online albo w następujących punktach: Bielsko-Biała (Księgarnia św. Rity przy ul. Piastowskiej 10), Kęty (Księgarnia Katolicka, Rynek 25), Milówka (Dom Katolicki) i Istebna (kantor wymiany walut).

Zapisy online trwają do 22 lipca, a w punktach do 13 lipca.

6 sierpnia na pielgrzymkę do Częstochowy wyruszą po raz 32. pątnicy z Andrychowa i po raz 27. z Cieszyna. 7 sierpnia pątniczy szlak rozpoczną pielgrzymi z Oświęcimia i Czechowic-Dziedzic. Wszystkie grupy połączą się rankiem 11 sierpnia i wspólnie, jako reprezentacja diecezji bielsko-żywieckiej, wejdą na jasnogórskie błonia.

Pielgrzymka

aka / czecho.pl

źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.