czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 15 czerwca 2018
  • wyświetleń: 6785

Spalał w piecu worki pełne śmieci, m.in. baranka wielkanocnego

Mieszkaniec budynku przy ulicy Młyńskiej w Czechowicach-Dziedzicach spala w piecu odpady. Za popełnione wykroczenie otrzymał mandat, czekają go również dodatkowe kontrole.

W dniu 12 czerwca eco patrol udał się na ulicę Młyńską w Czechowicach-Dziedzicach, po tym jak do dyżurnego straży miejskiej wpłynęło telefoniczne zgłoszenie dotyczące unoszącego się nieprzyjemnego zapachu w powietrzu z zaznaczeniem, iż może być to spowodowane spalaniem odpadów w piecu.

- Eco patrol na miejscu zlokalizował budynek z którego wydobywał się z komina dym. W powietrzu rzeczywiście czuć było zapach, m.in spalanego plastiku - informują mundurowi o przebiegu akcji.

Strażnicy na miejscu zastali mężczyznę, który stwierdził, że spala węgiel. Następnie okazał strażnikom w piwnicy opał w niewielkiej ilości, lecz gdy strażnik zajrzał do środka pieca, jego oczom ukazał się chwilę wcześniej wrzucony czarny worek z odpadami komunalnymi pochodzącymi z gospodarstwa domowego. Po chwili strażnik zaczął wyciągać worek z pieca. Wówczas zauważył spalone w pewnym stopniu odpady, a wśród nich... baranka wielkanocnego.

Za popełnione wykroczenie na sprawcę nałożono mandat karny. Sprawca przyznał się do spalania odpadów argumentując, że robił porządki. Strażnicy poinformowali sprawcę o następnej kontroli posesji w nieoznaczonym terminie.

aka / czecho.pl, źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.