czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 czerwca 2018
  • wyświetleń: 4409

Doberman biegał po ulicy Słonecznej. Będzie wniosek do sądu.

W ciągu jednego dnia dyżurny straży miejskiej trzykrotnie telefoniczne otrzymał zgłoszenie o biegającym po ulicy Słonecznej w Czechowicach-Dziedzicach psie rasy Doberman. Właściciel odmówił przyjęcia mandatu.

Reklama

Do zdarzenia doszło w ostatni wtorek. Początkowo patrolowi SM nie udało zlokalizować się opisanego w zgłoszeniu psa, lecz na kolejnej zmianie (po godzinie 17.30) dodatkowy patrol został skierowany na ulicę Słoneczną celem dokonania kontroli jednej z posesji z uwagi na panujący na tej terenie nieporządek.

- Podczas tej kontroli patrol zauważył dobermana biegającego po ulicy bez nadzoru. Jak się okazało, pies należał do właściciela kontrolowanej posesji. Gdy nakazano psa zamknąć na posesji pies w dalszym ciągu uciekał z niej w obecności patrolu - opisuje interwencję straż miejska.

Z uwagi na popełnione wykroczenie strażnicy nałożyli na właściciela psa mandat karny z art. 77 kodeksu wykroczeń. Sprawca odmówił przyjęcia mandatu.

- Sprawa znajdzie swój finał w Sądzie Rejonowym w Pszczynie. Wobec tego samego mężczyzny straż miejska prowadzi postępowanie, a następnie skieruje wniosek do Sądu o ukaranie z art. 117 kodeksu wykroczeń oraz 191 ustawy o odpadach. Tak więc mężczyzną będzie miał się z czego tłumaczyć - komentuje zdarzenie straż.

aka / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.