Wiadomości

  • 15 czerwca 2018
  • wyświetleń: 7239

Uczniowie z Zabrzega z wizytą w Pałacu Prezydenckim

W poniedziałek 11 czerwca grupa uczniów z klas 1-4 Szkoły Podstawowej im. ks. J. Londzina w Zabrzegu wzięła udział w pikniku "Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką".

Uczniowie z Zabrzega z wizytą w Pałacu Prezydenckim - 11.06.2018 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Młodzi uczestnicy wydarzenia, które odbyło się w ogrodach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie, wzięli udział w pokazach prezentujących zasady dobrych zachowań w sytuacjach zagrożenia. Podczas spotkania Prezydent, jak i Pierwsza Dama zwrócili uwagę dzieci na to, jak ważne jest świadome i odpowiedzialne korzystanie z numeru alarmowego 112.

Podczas spotkania Pan Prezydent zwrócił się do dzieci i podkreślił, że bohaterem jest każdy, kto potrafi zapobiec powstaniu niebezpiecznej sytuacji, kto potrafi stworzyć takie warunki, żeby do zagrożenia nie doszło. Andrzej Duda i życzył swoim młodym gościom, by nigdy nie znaleźli się w niebezpiecznej sytuacji.

Para Prezydencka życzyła młodym uczestnikom spotkania udanych i bezpiecznych wakacji. Dzieci zgromadzone przed Pałacem Prezydenckim, wraz z zespołem ,,Śpiewające Brzdące", zaśpiewały dla Prezydenta i jego Małżonki piosenkę o numerze alarmowym 112. W trakcie całego pikniku swoją wiedzą z najmłodszymi dzielili się przedstawiciele formacji, instytucji i służb ratowniczych, którzy zaprezentowali m.in. zasady poruszania się pieszych i rowerzystów, techniki udzielania pierwszej pomocy oraz ratownictwa drogowego. Dzieci uczestniczące w pikniku mogły zobaczyć profesjonalny sprzęt - umundurowanie, pojazdy, broń - jakim posługują się w codziennej pracy obecne na spotkaniu formacje. Dzięki uprzejmości organizatorów pikniku nasi najmłodsi zwiedzili również Pałac Prezydencki.

Po zakończonym pikniku dzieci wraz z opiekunami przeszły Traktem Królewskim, obejrzały Kolumnę Zygmunta oraz Zamek Królewski. Był również czas na zakup pamiątek i spacer po Starym Mieście. W doskonałych nastrojach dzieci powróciły po całodniowej wycieczce do domu.

aka / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS w Zabrzegu" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS w Zabrzegu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS w Zabrzegu" podaj