Wiadomości

  • 16 czerwca 2018
  • 24 czerwca 2018
  • wyświetleń: 8931

EXPO Zdrowie i Ciuchcia Zdrowia w Czechowicach-Dziedzicach

Za nami:

W niedzielę, 24 czerwca w godzinach od 14.00 do 18.00 w Parku na Północy kursować będzie "Ciuchcia Zdrowia" i odbędzie się impreza skierowana do dzieci w wieku od 4 do 10 lat, a także dla dorosłych.

- Startujemy o godzinę wcześniej niż podawaliśmy ze względu na bogatą ofertę atrakcji w naszym mieście Park na Północy, ul. Polna - zachęcają organizatorzy. Serdecznie zapraszamy na mobilną wystawę diagnostyczno-edukacyjną "Expo Zdrowie, bo kocham życie" oraz Ciuchcię Zdrowia dla dzieci organizowane przez Chrześcijański Klub Zdrowia w Czechowicach-Dziedzicach oraz Fundację Krzepki Maluch.

Koncepcja EXPO została opracowana przez Weimar Institute, Wildwood Lifestyle Center and Hospital oraz HER - Health Education Resources i była przeprowadzana przez wiele państw na świecie. Program realizuje zespół specjalistów: lekarzy, pielęgniarek, promotorów zdrowia, terapeutów uzależnień, których wspierają lokalni wolontariusze - entuzjaści i praktycy zdrowego stylu życia. Celem EXPO Zdrowie jest zmniejszenie zapadalności na choroby cywilizacyjne oraz poprawa jakości życia wśród mieszkańców miast, gdzie wystawy się odbywają. Staramy się go osiągnąć, promując zdrowy styl życia oraz zwracając uwagę na profilaktykę i leczenie chorób cywilizacyjnych.

Odwiedzający kolejne stanowiska mogą wziąć udział w prostych badaniach profilaktycznych i dzięki temu sprawdzić swój stan zdrowia. Zmierzyć można poziom cukru, cholesterolu, tkanki tłuszczowej, ciśnienie krwi, a także przejść test kondycyjny z pomiarem tętna oraz obliczyć wskaźnik masy ciała (tzw. BMI). Wszystkie wyniki zapisywane są na Osobistej Karcie Wyników. Stwarza to okazję do oceny wieku biologicznego oraz stanowi podstawę indywidualnej konsultacji z lekarzem i dietetykiem.

W ramach EXPO Zdrowie odbędzie się również posiadający patent program dla dzieci CIUCHCIA Zdrowia, który został już zrealizowany w wielu miejscach w Polsce i cieszy się popularnością nie tylko wśród dzieci, ale również wśród rodziców.

- Program inspiruje maluchów do prowadzenia zdrowego trybu życia. Uczy przez zabawy, gry i przykłady. Zachęca do ruchu i aktywności fizycznej. Będzie to symboliczna podróż przez 8 stacji zdrowia. Każdy z uczestników otrzymuje paszport, bierze udział w krótkich zajęciach, a swoją obecność potwierdza otrzymaniem pieczątki - słyszmy od organizatorów.

Podróż kończy się zdobyciem Certyfikatu Krzepkiego Malucha! Ponadto uczestnicy będą mieć możliwość spróbować smaczne i zdrowe potrawy podczas degustacji zdrowej żywności! Będzie z nami Fundacja Mam Kota na Punkcie Psa, która pomaluje buźki wszystkim chętnym małym i dużym, obecnym i przyszłym miłośnikom zwierząt, a którą będzie można również wesprzeć finansowo.

Ciuchcia Zdrowia

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.