czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 czerwca 2018
  • wyświetleń: 6874

Małe koty zostały wyrzucone z samochodu

Na ulicach Mazańcowickiej w Czechowicach-Dziedzicach i Czechowickiej w Ligocie z samochodu Skoda wyrzucono małe koty. Sytuację zauważyła inna kierująca i zadzwoniła do straży miejskiej.

W ubiegły wtorek dyżurny straży miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące wyrzucania małych kotów przez okno jadącego samochodu. Sytuacja miała miejsce na dwóch ulicach.

- Zgłaszająca oświadczyła, że jadąc za samochodem marki skoda na ulicy Mazańcowickiej zauważyła, że kierujący tym samochodem wyrzucił przez okno od strony pasażera żywego małego kota i to wprost przed samochód. Musiała zjechać na przeciwległy pas ruchu, aby nie rozjechać zwierzęcia - przedstawia zdarzenie straż miejska.

Jak podaje SM, kierujący wraz z dwoma świadkami tego zdarzenia jechał w dalszym ciągu za sprawcą. Następnie sytuacja powtórzyła się na ulicy Czechowickiej w Ligocie, gdzie mężczyzna kolejny raz wyrzucił kotka przez okno.

- Świadek oświadczył, że spisał numery rejestracyjne pojazdu. Strażnicy udali się we wskazane miejsca wyrzucenia zwierząt. Strażnicy osobę zgłaszającą stosownie pouczyli o toku dalszego postępowania. Sporządzili dokumentację służbową z zaistniałej sytuacji i przekazali ją do komisariatu policji celem prowadzenia dalszych czynności z uwagi, że istnieje podejrzenie o możliwości popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzętami a także stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym - poinformowała straż.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.