czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 23 czerwca 2018
  • wyświetleń: 2072

Pierwszy weekend wakacji - wzmożone kontrole na drogach

Rozpoczął się pierwszy weekend wakacji. W tym czasie może nastąpić nasilenie ruchu turystyczno-wypoczynkowego. Na drogę wyjedzie więcej kierowców samochodów, motocyklistów i rowerzystów. Pierwszy weekend wakacji, to czas wytężonej pracy policjantów.

Policja, kontrola
fot. KWP Katowice


Wczoraj o godzinie 6.00 rozpoczęła się akcja drogówki związana z bezpiecznym weekendem. Potrwa ona aż do 24.06.2018 r., do godz. 22.00 w niedzielę. Apelujemy o szczególną ostrożność na drogach w tym okresie. Przypominamy o konieczności stosowania się do przepisów ruchu drogowego, stosowania obowiązujących ograniczeń prędkości, używania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci. Zadbajmy o to, aby nasza podróż była przyjemna i wiązała się z długo wyczekiwanym wypoczynkiem.

Planując wyjazdy zadbajmy o dobry stan techniczny pojazdu, zaplanujmy podróż uwzględniając prognozę pogody i większe natężenie ruchu na drogach. Zapewnijmy sobie komfort jazdy i odpowiednio dużo czasu na dojazd na miejsce. Pamiętajmy, że nie można przewidzieć wszystkich zdarzeń na drodze.

Kierowco - wypocznij przed podróżą i bądź pewny, że jesteś trzeźwy. Rób przerwy w trakcie jazdy. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi przestrzegając przepisów ruchu drogowego i pamiętając o zasadzie ograniczonego zaufania.

Parkujmy w miejscach do tego wyznaczonych. Nie zostawiajmy nawet na chwilę pasażerów w nagrzanym pojeździe. Nie zostawiajmy bagażu i innych przedmiotów w widocznych miejscach wewnątrz pojazdu - najlepiej zabierać je ze sobą.

ab / czecho.pl, źródło: policja.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.