Wiadomości

  • 23 czerwca 2018
  • 1 lipca 2018
  • wyświetleń: 26327

Poznaliśmy przyszłego właściciela Pałacu Kotulińskich!

Nastąpiło rozstrzygnięcie drugiej próby sprzedaży Pałacu Kotulińskich. Najwięcej za nieruchomość przy ulicy Zamkowej zaoferował czechowicki przedsiębiorca - Piotr Londzin, właściciel firmy LONTEX.

Pałac Kotulińskich
fot. palackotulinskich.pl


Przypominamy, że pierwsza aukcja nie przyniosła rozstrzygnięcia, gdyż w kwietniu nie było ani jednego chętnego na zakup nieruchomości wraz z wyposażeniem. Cena wywoławcza wynosiła wówczas 5.208.800 zł netto.

Kolejna próba sprzedaży nieruchomości o łącznej powierzchni 1,4443 ha, obejmującej budynek pałacu, budynek oficyny mieszkalnej z łącznikiem, budynek oficyny gospodarczej, budynek starej kręgielni, budowle oraz ogrodzenie, oświetlenie, odbyła się 13 czerwca. Druga próba sprzedaży nie obejmowała już - tak jak poprzednio - wyposażenia zabytkowego obiektu. Tym samym cena wywoławcza zmniejszyła się o blisko dwa miliony złotych. Została ustalona na kwotę 3.552.150 zł netto.

- Do aukcji przystąpiły trzy podmioty, ale przebijały się praktycznie dwa. Nastąpiło rozstrzygnięcie. Najwięcej zaoferował Pan Piotr Lodzin z firmy LONTEX - poinformowała Danuta Wieczorek, syndyk masy upadłości. Nieruchomość nie została jeszcze sprzedana. Trafi do nowego właściciela po podpisaniu aktu notarialnego.

Tymczasem syndyk oferuje do sprzedaży wyposażenie hotelowo-gastronomiczne Zespołu pałacowo-parkowego Pałacu Kotulińskich (wyposażenie kuchni -stoły, regały, zlewozmywaki, piece, inne urządzenia gastronomiczne, naczynia kuchenne, przyrządy itp., urządzenia chłodnicze urządzenia wykorzystywane w kawiarni typu expres do kawy, kostkarka do lodu itp., szkło - kieliszki, szklanki, kufle, zastawa stołowa i sztućce, telewizory: ORION 24 cale - 26 szt., telewizor Panasonic 32 cale, telewizor MANTA 27 cali wyposażenie pokoi hotelowych, zestawy sypialniane, pościel, krzesła, biurka, stoliki, elementy wystroju itp.).

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.