czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 czerwca 2018
  • wyświetleń: 1898

Straż miejska chce walczyć z nielegalnym plakatowaniem

Straż miejska często boryka się w naszym mieście z nielegalnym plakatowaniem w miejscach niedozwolonych m.in drzewa, kosze publiczne itp.

- Pamiętajmy - wszelkie ogłoszenia, ulotki i plakaty można wywieszać w miejscach innych niż słupy ogłoszeniowe dopiero po uzyskaniu zgody zarządzającego danym obiektem np. słupem, lampą, ogrodzeniem, budynkiem - informuje straż miejska.

Przypomnieć należy, że art. 63a § 1 Kodeksu Wykroczeń mówi: kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.

Strażnicy apelują do mieszkańców: - Jeśli zauważyłeś osoby umieszczające plakaty w nieodpowiednich miejscach zadzwoń na bezpłatny numer alarmowy straży miejskiej 986. Szybko podjęte działania ułatwią ustalanie sprawcy wykroczenia, gdyż jedynie złapanie sprawcy na gorącym uczynku daje pewność, że plakaty zostaną usunięte przez osobę bądź firmę, której te plakaty dotyczą. Strażnikom z Czechowic kilkakrotnie udało się złapać na gorącym uczynku takie plakatowanie a także ustalić sprawcę i doprowadzić do usunięcia.

aka / czecho.pl, źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.