Wiadomości

  • 29 czerwca 2018
  • wyświetleń: 3744

Spożywali alkohol na deptaku - jeden z nich był wulgarny i agresywny

Przed kilkoma dniami na ulicy Słowackiego straż miejska zareagowała wobec dwóch mężczyzn spożywających alkohol.

- Gdy strażnicy podjęli interwencję, jeden z mężczyzn był spokojny. Po wylegitymowaniu został pouczony i nakazano opuścić miejsce co uczynił. Natomiast drugiemu z mężczyzn nie spodobało się polecenie opuszczenia miejsca. Zaczął zachowywać się agresywnie, używać słów wulgarnych wobec patrolu - relacjonują strażnicy.

Jak podaje SM, w trakcie interwencji mężczyzna zaśmiecił trawnik pozostałościami po jedzeniu. - Gdy poproszono o uprzątniecie trawnika kategorycznie odmówił i zaczął oddalać się z miejsca interwencji. Po chwili mężczyzna został ujęty przez patrol. Na miejsce został wezwany patrol zmotoryzowany - informuje straż.

Na mężczyznę za popełnione wykroczenia został nałożony mandat karny w wysokości 300 złotych. - Z uwagi, że zagrażał życiu i zdrowiu swojemu, a także innych osób, patrol podjął decyzję o umieszczeniu mężczyzny w Ośrodku Przeciwdziałaniu Problemom Alkoholowym w Bielsku-Białej, gdzie pozostał do wytrzeźwienia. Mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu - opisuje interwencję straż.

aka / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.