czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 października 2006
  • wyświetleń: 2474

Rodzina razem przeciw AIDS

Trwa ogólnopolska kampania społeczna dotycząca profilaktyki HIV/AIDS pod hasłem przewodnim „Rodzina razem przeciw AIDS”. Celem kampanii jest zminimalizowanie ryzyka zakażeń i ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii HIV/AIDS poprzez szeroko rozumianą edukację społeczną.

Kształt kampanii uwarunkowany jest wynikami badań, które bezsprzecznie dowodzą, że w naszym kraju wzrasta liczba zakażeń przenoszonych drogą kontaktów seksualnych, a zakażenia te dotyczą głównie ludzi młodych.

Niepokojem napawa również systematyczne obniżanie wieku inicjacji seksualnej. Obserwuje się wzrost liczby rozwodów oraz brak silnych więzi rodzinnych, które w znacznej mierze wpływają na ryzykowne zachowania młodych ludzi.

Organizatorzy kampanii chcą przede wszystkim podkreślić najważniejsze wartości, świadomie pokazując przełożenie ich na rodzinę jako model prewencyjny. Chcą także zachęcać do wczesnej, świadomej edukacji seksualnej dzieci przez rodziców z naciskiem na temat AIDS, łamiąc dotychczasową barierę tabu.

Zobacz spot reklamowy kampaniiWięcej informacji o kampanii można znaleźć na stronie Krajowego Centrum ds. AIDS - www.aids.gov.pl class=dodaj target=_blank>www.aids.gov.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.