czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 3 lipca 2018
  • wyświetleń: 2745

Maturzyści, nastał czas decyzji - ATH w Bielsku-Białej zaprasza na studia!

Artykuł sponsorowany:

Tegoroczni maturzyści stają właśnie przed jedną z najważniejszych decyzji w życiu. Po ogłoszeniu wyników egzaminu dojrzałości, nadszedł czas na wybór odpowiedniej uczelni i kierunku studiów.

Bogatą ofertę dydaktyczną, w tym studia podyplomowe, oferuje jedyna w regionie uczelnia państwowa Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej. Możliwość wyjazdów zagranicznych, perspektywy zatrudnienia wynikające między innymi z szerokiej współpracy uczelni z biznesem, a także liczne zajęcia, które pozwalają rozwijać zainteresowania, to tylko część atutów bielskiej Akademii.

Rekrutacja odbywa w trybie ciągłym do 28 września - http://www.rekrutacja.ath.bielsko.pl.

ATH


Dlaczego warto studiować w Akademii Techniczno-Humanistycznej?Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej to jedyna uczelnia publiczna w regionie, która oferuje szeroki wachlarz kierunków studiów, kształcąc nie tylko inżynierów, ale również specjalistów w wielu różnych dziedzinach. Są wśród nich politycy, samorządowcy, naukowcy, menadżerowie firm, nauczyciele oraz pracownicy służby zdrowia. Wielu z absolwentów uczelni wyrasta na liderów instytucji i firm. Część z nich odgrywa wiodącą rolę nie tylko w społecznościach lokalnych, ale też w kraju i regionie.

Bogata oferta dydaktyczna to osiemnaście kierunków studiów na pięciu wydziałach. Uczelnia proponuje studia od kierunków inżynierskich, przez ekonomiczne, humanistyczne, aż po nauki o zdrowiu. We wszystkich dziedzinach kształci bardzo dobrze przygotowana kadra naukowa.

ATH


Nowoczesna dydaktyka gwarantuje sukces na rynku pracy, co potwierdza wysoka pozycja Akademii w województwie śląskim, w raporcie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, przeprowadzonym w ramach systemu monitoringu losów zawodowych absolwentów szkół wyższych (ELA)

W konsekwencji, absolwenci Akademii pracują w renomowanych przedsiębiorstwach, otwierają własne firmy kontynuując często realizację pasji rozpoczętych podczas studiów. Jest to również rezultat bogatej oferty staży i praktyk, jakie oferuje uczelnia.

Od kwietnia br. ATH realizuje projekt "Akademia Przyszłości - Kompleksowy Program Rozwoju Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej". Na ten cel uczelnia otrzymała blisko 12 mln złotych.

ATH


Studenci realizują swoje pasjeW Akademii działają liczne koła naukowe skupiające młodych inżynierów, humanistów, ratowników i menadżerów. Studenci zdobywają nagrody w prestiżowych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach oraz zajmują czołowe miejsca w mistrzostwach Polski.

Można tu wymienić między innymi konkurs o nagrodę FCA, liczne sukcesy koła informatycznego RESET w konkursach robotycznych czy mistrzostwo w Ogólnopolskich Zawodach Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym. Mogą pochwalić się także organizacją konferencji naukowych, jak chociażby Międzynarodowa Konferencja Studentów oraz Doktorantów "Inżynier XXI wieku", która miała już osiem edycji.

Z kolei w ramach działalności Koła Naukowego HORYZONT odbywają się, cieszące się ogromnym powodzeniem, podróże po Europie pod hasłem "Jedna Europa - wiele stolic", między innymi do Pragi, Wiednia, Budapesztu i Lwowa.
Pasjonaci sportu realizują swoje pasje w Akademickim Związku Sportowym, który od lat wysoko kwalifikuje się w rankingach sportu akademickiego. Już niebawem na terenie kampusu ATH powstanie nowoczesna hala sportowa, która pozwoli na rozwój sekcji sportowych.

W uczelni od wielu lat działa Chór ATH. Co roku zespół bierze udział w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach i festiwalach, zdobywając prestiżowe nagrody oraz grand prix.

Ponadto, Akademia oferuje wyjazdy w ramach programu Erasmus+. Dzięki programowi część studiów można zrealizować na uczelniach w innych europejskich krajach.
Dodatkowym atutem studiowania w Akademii Techniczno-Humanistycznej jest jej położenie w pięknych okolicach Beskidów. To doskonała baza do rozpoczęcia górskich wędrówek, sportów rowerowych oraz zimowych.


Terminy rekrutacjiRejestracja na studia wyższe (pierwszego oraz drugiego stopnia) prowadzona jest w sposób ciągły w terminie od 4 czerwca br. do 28 września br.

Cykle rekrutacyjne będą odbywały się do momentu wypełnienia całkowitej liczby miejsc na danym kierunku studiów lub podjęcia decyzji przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną o zakończeniu rekrutacji.

Szczegóły dotyczące rekrutacji można znaleźć na stronie http://www.rekrutacja.ath.bielsko.pl