czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 lipca 2018
  • wyświetleń: 3653

Starsza kobieta spała koło przychodni - nie chciała pomocy patrolu SM

Pod koniec ubiegłego miesiąca strażnicy miejscy zajęli się sprawą pewnej starszej kobiety mieszkanki Czechowic-Dziedzic, która od dłuższego czasu przebywa, a także śpi w rejonie ulicy Krótkiej, przy przychodni zdrowia.

Reklama

- Funkcjonariusze przeprowadzili z kobietą rozmowy, w których odmawiała udzielenia jakiejkolwiek pomocy - informuje SM.

Strażnicy ustalili adres zamieszkania kobiety. Pod wskazanym adresem uzyskali informację, że w ubiegłym roku wraz z byłym mężem sprzedali budynek, a w tym roku kobieta została z niego eksmitowana.

- Podczas dalszych ustaleń ustalono, że były mąż udostępnił jej swoje mieszkanie, które jest umeblowane i opłaca za nie rachunki. Patrol udał się do tego mieszkania w późniejszym czasie, lecz nikogo mundurowi w nim nie zastali. Z sąsiadami ustalili, że kobieta przebywa w tym mieszkaniu bardzo rzadko - relacjonują funkcjonariusze.

Następnego dnia po raz kolejny patrol zastał kobietę w tym samym miejscu, przy przychodni zdrowia. Strażnicy postanowili sporządzić z całej sytuacji dokumentację służbową i przekazali ją do Ośrodka Pomocy Społecznej celem sprawdzenia sytuacji życiowej kobiety oraz udzielenia jej ewentualnej pomocy.

aka / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.