czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 9 lipca 2018
  • wyświetleń: 2473

Urlop na Gran Canarii - na ostatnią chwilę czy zaplanowany wcześniej?

Artykuł sponsorowany:

Wyspy Kanaryjskie kuszą turystów słoneczną pogodą i licznymi atrakcjami przez cały rok. Jeszcze kilkanaście lat temu wczasy na Kanarach były luksusem dostępnym jedynie dla nielicznych, ale sporo się w tej materii zmieniło. Obecnie to jeden z najpopularniejszych na świecie kierunków turystycznych - w wakacyjnych planach warto uwzględnić np. Gran Canarię.

Urlop na Gran Canarii - na ostatnią chwilę czy zap


Co zobaczyć na Gran Canarii?

Gran Canaria leży w środkowej części Archipelagu Kanaryjskiego. Terytorialnie należy do Hiszpanii. Razem z Lanzarote i Fuerteventurą tworzy prowincję Las Palmas. Stolicą wyspy jest Las Palmas de Gran Canaria. Słynie m.in. z pięknych, piaszczystych plaż takich jak np. Playa de Ingles czy Playa de Maspalomas - jest tu ich ok. 260. Z pozostałych atrakcji turystycznych wymienia się: Park Narodowy Caldera de Taburiente, rezerwat przyrody Dunas de Maspalomas, park wodny Aqualand, ogród botaniczno-zoologiczny Palmitos Park, jaskinie Guanczów, miasteczko Galdar etc. Na wyspie panują znakomite warunki do aktywnego wypoczynku - miłośnicy żeglarstwa, nurkowania, surfingu czy pieszych wędrówek z pewnością nie będą rozczarowani. Jeśli dorzucić do tego sprzyjającą aurę i wyborną, hiszpańską kuchnię, Gran Canaria jawi się jako idealne miejsce na urlop.

Jak zaplanować wyjazd na własną rękę?

Kwestia organizacji wyjazdu na Gran Canarię pozostaje otwarta. Wybierzmy rozwiązanie, które sprosta naszym indywidualnym preferencjom i możliwościom. Lepiej zdecydować się na wycieczkę last minute czy zaplanować podróż z wyprzedzeniem? Kluczową rolę odgrywają dwa czynniki, a mianowicie transport i noclegi - to właśnie one w głównej mierze wpływają na to, ile wydamy na wakacje na Gran Canarii.

Jeżeli skłaniamy się ku opcji drugiej - czyli planowaniu pobytu na wyspie na własną rękę, musimy przede wszystkim pamiętać o zakupie biletów lotniczych ze stosownym wyprzedzeniem. Najlepiej szukać tanich połączeń rejsowych - da się "upolować" bilety w obie strony na rejs bezpośredni do Las Palmas de Gran Canaria za ok. 1000-1100 zł od osoby (najczęściej są to jednak loty z przesiadką). Co się zaś tyczy noclegów, warto rozglądać się za prywatnymi kwaterami - są tańsze niż hotele. Średni koszt mieści się w przedziale 25-40 EUR za noc, a zatem za tydzień zapłacimy przeciętnie ok. 750-1200 zł od osoby. Pamiętać trzeba jeszcze o kosztach wyżywienia - ceny na Gran Canarii są zbliżone do cen obowiązujących w Hiszpanii na kontynencie, jest zatem drożej niż w Polsce. Pozostałe wydatki zależą od tego, jak zamierzamy spędzać czas na wyspie.

Wycieczki last minute wychodzą taniej!

Wycieczka last minute okazuje się tańsza aniżeli planowany z wyprzedzeniem wyjazd. Dobre oferty na tydzień można nabyć już za 1700-2000 zł. Standardowe propozycje touroperatorów obejmują przelot czarterowy, transfer do hotelu i pobyt stacjonarny, w pakiecie są też śniadania i obiadokolacje. Z finansowego punktu widzenia wariant ten jak najbardziej się kalkuluje, choć musimy liczyć się z tym, że nie będziemy mieć wpływu na jakość zakwaterowania i wyżywienia - tu trzeba zdać się na organizatora imprezy turystycznej. Na miejscu nie mamy obowiązku korzystać z wycieczek fakultatywnych oferowanych przez biuro podróży - taniej wyjdzie zwiedzanie Gran Canarii we własnym zakresie, sami wybierzmy miejsca, które chcemy zobaczyć.

Ubezpiecz się przed wyjazdem!

W ramach przygotowań do wyjazdu na Gran Canarię trzeba wykupić ubezpieczenia turystyczne z www.polisaturystyczna.pl. Choroba czy wypadek mogą nie tylko niespodziewanie zepsuć urlop, ale również narazić nasz budżet na bardzo duże wydatki. Właściciele karty EKUZ skorzystają z bezpłatnej opieki medycznej, lecz tylko w placówkach publicznych i w podstawowym wymiarze. Ceny wizyt prywatnych u lekarzy zaczynają się od 100 EUR. Poza tym w ramach EKUZ nie są pokrywane m.in. koszty transportu medycznego, a to w przypadku Wysp Kanaryjskich ok. 58 000 zł.

Zestawienie minimum kilku ofert za pomocą porównywarki internetowej to podstawa, gdy chcemy w dobrej cenie znaleźć polisę, która zapewni nam kompleksową ochronę. Zwracajmy uwagę przede wszystkim na zakres ochrony ubezpieczeniowej, wykluczenia z ochrony, sumę ubezpieczenia i dodatki. Urlop na Gran Canarii dzięki solidnej polisie upłynie w spokojnej atmosferze i bez zbędnych nerwów, jeżeli spotka nas coś niekoniecznie przyjemnego. Ubezpieczenie nie nadwyręży naszego budżetu. Za polisę na tygodniowy pobyt na Gran Canarii (wypoczynek i zwiedzanie) zapłacimy od ok. 18 zł do 142 zł. Sporo propozycji mieści się w przedziale 36-80 zł, nie jest to zatem duży wydatek.