czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 lipca 2018
  • 27 lipca 2018
  • wyświetleń: 2974

Wycieczka do Galerii Figur Stalowych w Gliwicach

Najlepsze samochody świata, postacie z bajek i filmów- ze złomu. W Galerii Stalowych Figur można podziwiać, dotknać, a nawet wsiąść do monumentalnych eksponatów przygotowanych z odzysku m.in. zezłomowanych części samochodów, kół zębatych czy nakrętek. Rzeźby ze złomu to nietypowa wystawa w Gliwicach.

Reklama

Wycieczka do Galerii Figur Stalowych w Gliwicach
Wycieczka do Galerii Figur Stalowych w Gliwicach · fot. MOSiR Czechowice-Dziedzice


Tam 19 lipca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zabrał naszych najmłodszych uczestników akcji "Lato z zapałem 2018" oraz podopiecznych świetlicy "Zatoka" z Czechowic-Dziedzic. Gliwicką wystawę tworzy 85 rzeźb powstałych z recyklingu starych elementów codziennego użytku, głównie części samochodowych, zrealizowanych w skali 1:1. Dzieciaki dowiedziały się że pomysłodawcą jest Polak - Mariusz "Jose" Olejnik, właściciel pruszkowskiego "Skupu Złomu przy Czołgu", który sześć lat temu zaczął wykorzystywać złom do tworzenia rzeczy, których nikt wcześniej nie próbował na tak wielką skalę kreować.

Wycieczka do Galerii Figur Stalowych w Gliwicach
Wycieczka do Galerii Figur Stalowych w Gliwicach · fot. MOSiR Czechowice-Dziedzice


Dziś eksponaty są wykonywane przez 120 osób na całym świecie. Wśród nich są rzemieślnicy - artyści, którzy nie potrafią obsłużyć telefonu komórkowego czy komputera, ale na kamieniu używając palnika i młotka są w stanie odtworzyć każdą twarz na podstawie otrzymanej fotografii. To absolutnie nietypowa rodzinna atrakcją turystyczna dla dzieci i dorosłych, którą musicie zobaczyć! Zachęcamy.

aka / czecho.pl

źródło: MOSiR Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.