czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 lipca 2018
  • wyświetleń: 5862

Podczas imprezy Ligota Folk zatrzymano pijanego kierowcę Audi

Krótko po północy, podczas impreza Ligota Folk nietrzeźwy mężczyzna wsiadł do samochodu marki Audi i ruszył. Kierowcę zatrzymano chwilę później. Badanie wykazało, że miał prawie 1,5 promila.

- W nocy z 14 na 15 lipca w Ligocie strażnicy miejscy podczas zabezpieczania imprezy sołeckiej "Ligota Folk" zatrzymali do kontroli nietrzeźwego kierującego samochodem marki Audi - poinformowała straż miejska.

Jak czytamy w relacji funkcjonariuszy, około godziny 0.35 strażnicy zauważyli idącego do samochodu marki Audi mężczyznę, którego krok mógł wskazywać na fakt, że był po spożyciu alkoholu. Wcześniej mężczyzna uczestniczył w imprezie Ligota Folk.

- Gdy strażnicy zauważyli, że mężczyzna wsiada do samochodu i po chwili odjeżdża z miejsca, to natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli na ulicy Bielskiej w Ligocie. Kiedy kierujący otworzył drzwi, strażnicy wyczuli woń alkoholu - informuje SM.

Mężczyzna początkowo oświadczył, że nie spożywał żadnego alkoholu. W trakcie oczekiwania na patrol policji z wydziału ruchu drogowego, kierujący przyznał jednak strażnikom, że wypił dwa piwa dwie godziny wcześniej. Tłumaczył się również, że przywiózł tylko znajomego na imprezę i zdarzyło mu się to pierwszy raz wsiadając po piwku do samochodu.

Strażnikom nic dały się tłumaczenia mężczyzny. Po przyjeździe patrolu drogówki i wykonaniu badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu kierujący wydmuchał prawie 1,5 promila. Dalsze czynności zostały przekazane policji.

aka / czecho.pl, źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.