czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 18 lipca 2018
  • wyświetleń: 5877

W powiecie bielskim zarządzono pogotowie przeciwpowodziowe

Ostatnie ulewy spowodowały wysokie poziomy wód rzek i zbiorników. Mając na uwadze przewidywane jeszcze dzisiaj w godzinach popołudniowych oraz nocnych silne opady deszczu oraz występujące przekroczenia stanów ostrzegawczych i alarmowych wód na posterunkach wodowskazowych, Wojewoda Śląski zarządził pogotowie przeciwpowodziowe.

Reklama

Pogotowie przeciwpowodziowe obowiązuje od godz. 12.00 na terenie 3 powiatów: bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego oraz w mieście Bielsko-Biała.

- Stosownym zarządzeniem wojewoda zobowiązuje wszystkich wójtów, burmistrzów, prezydentów i starostów oraz wszystkie służby zabezpieczenia przeciwpowodziowego do podejmowania niezbędnych czynności organizacyjnych i technicznych, aby zminimalizować mogące powstać zagrożenie dla zdrowia, życia lub mienia oraz zagrożenie środowiska - czytamy w zarządzeniu wojewody.

Ostrzeżenie IMGW-PIB- Obserwuje się i prognozuje występowanie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów do godz. 8.00 dnia 18 lipca miejscami od 35 mm do 50 mm. Wysokość opadów w okresie od godz. 8.00 dnia 18 lipca do godz. 8.00 dnia 19 lipca od 45 mm do 60 mm, lokalnie w rejonach podgórskich i w górach do 70 mm. W trakcie opadów deszczu możliwe są burze z porywami wiatru do 65 km/h. - informuje Monika Kaseja, synoptyk IMGW-PIB.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.