czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 lipca 2018
  • wyświetleń: 3076

Kierowca Skody jechał z otwartymi drzwiami. Zatrzymała go straż

W środę, 18 lipca patrol straży miejskiej, jadąc ulicą Asnyka w Czechowicach-Dziedzicach, zauważył jadący z naprzeciwka samochód marki Skoda Felicia z otwartymi tylnymi drzwiami pasażera.

Reklama

- Strażnicy z początku byli zdziwieni tym faktem, że kierujący nie widzi tego w lusterkach, a także nie słyszy szumu wydobywającego się z tyłu pojazdu. Postanowili zawrócić i zatrzymać pojazd do kontroli z uwagi, że otwarte drzwi mogą uderzyć pieszego bądź jadącego rowerzystę, a także uszkodzić zaparkowane pojazdy na ulicy Asnyka i stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym - opisują zdarzenie funkcjonariusze.

Na ulicy Traugutta strażnicy zauważyli, że drzwi się zamknęły, a pojazd zatrzymał się na wiadukcie i wysiadł z niego pasażer. Gdy strażnicy podeszli do kierowcy pojazdu oznajmił on strażnikom, iż nie wiedział, że jechał z otwartymi drzwiami. Mężczyzna popełnił również wykroczenie polegające na zatrzymaniu pojazdu na wiadukcie, gdzie jest to zabronione.

Strażnicy przeprowadzili z kierującym rozmowę pouczającą. Po skontrolowaniu odcinka ulicy Asnyka nie stwierdzono uszkodzenia mienia przez pojazd.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.