czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 lipca 2018
  • 30 lipca 2018
  • wyświetleń: 6451

[ZDJĘCIA] I Janowickie Sianokosy wygrały Janowice

W sobotę, 28 lipca w Janowicach odbyła się pierwsza edycja zabawy Janowickie Sianokosy.

Reklama

I Janowickie Sianokosy - 28.07.2018 · fot. gminabestwina.info


Organizatorzy zaproponowali 10 konkurencji, w tym dwie konkurencje z udziałem dzieci. Były to: Baba z jajem - mężczyzna niósł kobietę, która z kolei niosła na kopystce jajko, Wyścigi w workach (dla dzieci), Sieczenie kosą, Jazda na damce - wyścigi na rowerach, Bieg z kopystkom - konkurencja dla dzieci - bieg sztafetowy z jajkiem umieszczonym na kopystce, Grzebanie w sianie - kobiety szukały jajek w wozie wypełnionym sianem, Stawianie kopki - należało postawić kopkę siana, Janowicko Sarpacka - przeciąganie liny, Po Naszymu - Swaczyna w Pole - czyli przygotowanie i serwowanie posiłków, jakie zabierano w pole przy całodziennych pracach oraz sprawdzian z wiedzy dotyczącej znajomości gwary według zbiorku Ambrożego Grabowskiego.

Po podsumowaniu okazało się, że najlepiej ze wszystkimi zadaniami poradzili sobie gospodarze - sołectwo Janowice, nagrodę za drugie miejsce odebrał Kaniów, trzecie zajęła Bestwinka , a czwarte Bestwina.

Nagrodę sołtysa Janowic za najlepszą swaczynę odebrała Bestwina a za prezentację i wyraz artystyczny sołectwo Kaniów i Bestwinka. Na scenie zaprezentowały się dzieci z "Małych Bestwinian" oraz dorosły Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Bestwina", a na zakończenie zespół "Albatros".

Każdy, kto poczuł się głodny mógł skorzystać z obficie zaopatrzonych bufetów, tam też można było zaspokoić swoje pragnienie, cokolwiek to słowo znaczy, dzieci mogły się wyszaleć na dmuchańcach, euro-bungie oraz pojeździć na koniku.

Zdjęcia dzięki uprzejmości serwisu http://www.gminabestwina.info

aka / czecho.pl

źródło: gminabestwina.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.