czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 lipca 2018
  • wyświetleń: 4332

[ZDJĘCIA] Młodzież z Ukrainy w Starostwie Powiatowym

W poniedziałek w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej po raz kolejny gościliśmy 30-osobową grupę młodzieży, która przybyła wraz z księdzem Stanisławem Smolczewskim proboszczem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czerniowcach i wicestarostą Haliną Melnichuk z partnerskiego powiatu Kicmań na Ukrainie.

Reklama

Młodzież z Ukrainy w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej - 23.07.2018 · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Powitali ich: starosta bielski Andrzej Płonka, członek Zarządu Powiatu Stanisław Pięta, sekretarz powiatu Halina Kopeć oraz kierownik Biura ds. Promocji Jolanta Konior. Goście przebywają na terenie powiatu bielskiego od dwóch tygodni. Codziennie mają plan dnia wypełniony wycieczkami i licznymi atrakcjami. Jak wynika z ich relacji, udało im się zobaczyć m.in. Kraków i Jasną Górę, odwiedzili Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, a w planach jest jeszcze Park Rozrywki "Energylandia" w Zatorze oraz wejście na Skrzyczne.

Tradycyjnie, zaprezentowali kilka utworów z repertuaru ukraińskiego przy akompaniamencie gitary oraz pieśń "Hej Sokoły" w języku polskim. Wszyscy podziwiali szczególną muzykalność naszych ukraińskich sąsiadów.

aka / czecho.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.