czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 lipca 2018
  • 28 lipca 2018
  • wyświetleń: 9022

PKM testuje elektryczny autobus. Gmina chce kupić cztery "elektryki"

W środę 25 lipca czechowickie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej rozpoczęło testy autobusu z napędem elektrycznym. Obecnie w Czechowicach-Dziedzicach prowadzony jest test elektrobusu marki Solaris, ale w najbliższym czasie możemy się spodziewać testów elektrobusów innych producentów.

Reklama

Testy autobusu elektrycznego - 07.2018 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Gmina Czechowice-Dziedzice chce, aby jej przewoźnik wzbogacił swój tabor o ekologiczne autobusy z elektrycznym napędem. Na początek mają to być cztery pojazdy, a PKM chce ubiegać się o dofinansowanie zakupu autobusów elektrycznych ze środków zewnętrznych.Najnowszy autobus elektryczny Solaris Urbino 12 Electric zostanie w Czechowicach-Dziedzicach przez dziesięć dni. W ramach prowadzonych testów elektrobus obsługiwał będzie część dziennych kursów na regularnych liniach VII, 5, 3, 2. Testy mają pokazać ekonomikę użytkowania autobusu elektrycznego w warunkach czechowickiej komunikacji miejskiej. Plany czechowickiego przewoźnika wpisują się w starania gminy mające na celu poprawę jakości powietrza w mieście, obniżenie poziomu hałasu oraz podniesienie komfortu użytkowania komunikacji publicznej.

Testy autobusu elektrycznego - 07.2018
Testy autobusu elektrycznego - 07.2018 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Warto również przypomnieć, że PKM Czechowice-Dziedzice sp. z o.o., w ramach realizowanego projektu "Przyjazna komunikacja w Czechowicach-Dziedzicach" - dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej - zakupił w ubiegłym roku 4 autobusy Solaris Urbino 12 z silnikami Euro 6 oraz 3 autobusy Solaris Urbino 12 Hybrid, których eksploatację rozpoczął od kwietnia bieżącego roku.

Pierwsze dwa miesiące użytkowania autobusów hybrydowych potwierdziły w praktyce zalety tego typu pojazdów w zakresie parametrów eksploatacyjnych, co oczywiście bezpośrednio przełożyło się na ograniczenie emisji szkodliwych gazów i osiągniecie zamierzonego efektu ekologicznego.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.