czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 lipca 2018
  • 30 lipca 2018
  • wyświetleń: 13744

[ZDJĘCIA] Budowa nowej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

Postępują prace na budowie nowego gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach. Gotowa jest już pierwsza kondygnacja. Trwają roboty przy budowie drugiej kondygnacji oraz klatek schodowych.

Reklama

Budowa nowej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej - 07.2018 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Nowa siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach powstaje przy ulicy Paderewskiego. Budynek o powierzchni około dwóch tysięcy metrów kwadratowy został zaprojektowany w formie zwartej, prostopadłościennej bryły. Elewacje frontowe budynku - północna i wschodnia - ukształtowane zostały w formie kolumnady z cofniętą ścianą elewacji, tworząc w ten sposób dwukondygnacyjne, zadaszone podcienia.

Budowa będzie kosztowała 8 975 tysięcy złotych brutto. Obiekt ma być gotowy do 30 kwietnia 2020 roku. Dzięki skutecznej aplikacji o środki zewnętrzne - inwestor - czyli Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach, uzyskała dofinansowanie zadania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Kwota dofinansowania to 2 miliony złotych, czyli maksymalna wysokość środków, o które mogły wnioskować startujące w konkursie biblioteki.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj