czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 lipca 2018
  • wyświetleń: 9368

Pani Hermina z Czechowic-Dziedzic świętowała setne urodziny

W lipcu swoje setne urodziny obchodziła Hermina Bednarczyk z Czechowic-Dziedzic.

Reklama

Hermina Bednarczyk
Pani Hermina z Czechowic-Dziedzic świętowała setne urodziny · fot. KRUS


Do pani Herminy zjechało na urodziny kilkudziesięciu członków najbliższej rodziny, m.in. z Kanady, Hiszpanii i Niemiec. Całe życie ciężko pracowała na gospodarstwie rolnym, wychowując 6 dzieci. Dziś może cieszyć się z 14 wnucząt i 8 prawnucząt. Druga wojna światowa zastała ją w Niemczech, gdzie zaczęła pracować zarobkowo. Natychmiast zmienił się jej status na pracownika przymusowego. Do dziś przechowuje opaskę, którą musiała nosić na ręce, wskazującą jej pochodzenie.

Jubilatka jest w bardzo dobrej kondycji fizycznej, nie zastanawia się nad dietą. Receptą na długie życie jest w jej przypadku - prawdopodobnie - dużo pracy i pogoda ducha.

- Zawsze cechowała ją pracowitość i spokój - opowiadały córki pani Herminy. - Bardzo lubiła czytać książki, na głos z tatą. To był sposób na to, by książkę mogły poznać dwie osoby równocześnie, bez straty czasu. Często słuchali czytania pozostali domownicy.

Tradycyjnie specjalny list gratulacyjny od Prezesa KRUS - informujacy równocześnie o przyznaniu świadczenia honorowego wypłacanego co miesiąc, oprócz dotychczasowej emerytury - przekazał osobiście pani Herminie dyrektor OR Piotr Dobosz.

aka / czecho.pl

źródło: KRUS

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.