czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 lipca 2018
  • wyświetleń: 2833

[ZDJĘCIA] Na terenie kąpieliska o bezpiecznym wypoczynku

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach; mł. asp. Maciej Marek i mł. asp. Tomasz Kondziołka w ramach ogólnopolskiej akcji profilaktycznej pt: "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" wzięli udział w spotkaniu na terenie kąpieliska w Kaniowie. Tym razem mundurowi nie tylko udzielali wskazówek dotyczących bezpiecznego wypoczynku w wakacje, ale uczyli się też jak udzielać pomocy tonącym od doświadczonych ratowników.

Reklama

Na terenie kąpieliska o bezpiecznym wypoczynku - 25.07.2018 · fot. KMP Bielsko-Biała


W ubiegłym tygodniu w Kaniowie przy ulicy Malinowej, na kąpielisku - tzw. "Żwirowni" odbyło się spotkanie profilaktyczne poświęcone bezpiecznemu wypoczynkowi nad wodą. Na spotkaniu odbyło się także szkolenie dla dzielnicowych z czechowickiego komisariatu dotyczące ratownictwa wodnego. Szkolenie zostało zorganizowane przez strażaków ochotników z OSP w Kaniowie - Komendanta Gminnego Grzegorza Owczarza i stermotorzyste Andrzeja Satławę przy udziale Gminy Bestwina i komisariatu z Czechowic-Dziedzic. Przeprowadzali je doświadczeni ratownicy wodni z kąpieliska w Kaniowie; Tomasz Indeka, Przemysław Czuk i Michał Czader.

Tematem szkolenia było udzielanie pomocy tonącym osobom, techniki transportowe, obsługa przedmiotów służących do ratowania tonących, techniki wyciągania osób tonących na brzeg i pierwsza pomoc.

Ponadto przeprowadzono prelekcję dla blisko 50 dzieci z klas 1-4 będących uczestnikami Półkolonii "Lato 2018 w Gminie Bestwina" wraz z opiekunam

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.