czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 20 lutego 2003
  • wyświetleń: 794

Masówki w Silesii

Przekonywać do prywatyzacji kopalni będą dzisiaj górników związkowcy KWK Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach! Tamtejsza Solidarność organizuje dziś masówki z załogą. Poinformujemy pracowników o założeniach rządowego programu dla górnictwa, o tym, że ponad 8 tysięcy górników ma zostać zwolnionych, a 5 kopalń zlikwidowanych i o tym, że dla "Silesii" jest ratunek, bo w naszą kopalnię chce zainwestować kapitał połuniowoafrykański - mówi szef "Solidarności" w "Silesii" Kazimierz Żyrek.

Tymczasem już jutro w Czechowicach-Dziedzicach, przy drodze krajowej numer1, odbędzie się manifestacja w obronie miejsc pracy. Wczoraj spotkali się związkowcy z największych zakładów w tym mieście. Na jutrzejszą demonstracje mają stawić się czechowiccy kolejarze, a także pracownicy: zapałkowni, rafinerii, kablowni, walcowni, "Kontaktu" oraz "Silesii".
Kazimierz Żyrek zapewnia, że pomimo iż jutrzejsza manifestacja odbędzie się na ulicy Węglowej, tuż przy krajowej "jedynce" Bielsko-Biała - Katowice, dwupasmówka nie zostanie zablokowana.


Iza / Mega FM

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.