Wiadomości

  • 1 sierpnia 2018
  • 2 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 5229

Reprezentacja Polski Amp Futbol zawita do Czechowic-Dziedzic!

Reprezentacja Polski piłkarzy po amputacjach w najbliższy weekend trenować będzie w Czechowicach-Dziedzicach. Zgrupowanie będzie częścią przygotowań brązowych medalistów mistrzostw Europy do międzynarodowego turnieju Amp Futbol Cup oraz do październikowych Mistrzostw Świata w Meksyku.

Amp Futbol Polska
Amp Futbol Polska · fot. Bartłomiej Budny


W kadrze biało-czerwonych znajduje się dwóch zawodników z Czechowic-Dziedzic. Mariusz Krzempek i Krzysztof Wrona, grający na co dzień w Kuloodpornych Bialsko-Biała, mają duże szanse na wyjazd na mundial.

Najbliższe tygodnie będą dla reprezentantów Polski Amp Futbol bardzo pracowite. Podopieczni Marka Dragosza do najbliższych meczów przygotowywać się będą w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie zaplanowano aż trzy treningi na Stadionie Miejskim przy ul. Legionów 145. Dwa z nich (o 10.00 i 17.00) odbędą się w sobotę, a zgrupowanie zakończy niedzielny trening o 10.00. Wszystko z myślą o zbliżających się dwóch ważnych imprezach - VII edycji międzynarodowego turnieju Amp Futbol Cup (8-9 września Warszawa), a także Mistrzostw Świata, które rozpoczną się 24. października w meksykańskiej Guadalajarze.

- Bardzo się cieszę, że nasza reprezentacja przyjedzie na zgrupowanie do mojego rodzinnego miasta - mówi obrońca kadry, Krzysztof Wrona. - Na pewno, jak to zwykle bywa na naszych treningach, czeka nas bardzo ciężka praca. Teraz musimy dać z siebie nawet jeszcze więcej, bo do Amp Futbol Cup i przede wszystkim mistrzostw świata pozostało coraz mniej czasu.

Reprezentacja Polski Amp Futbol
Reprezentacja Polski Amp Futbol · fot. Paula Duda


Biało-czerwoni w ubiegłym tygodniu poznali grupowych rywali, z którymi zagrają na mundialu w Meksyku. Brązowi medaliści EURO 2017 trafili do grupy C z Japonią, Kolumbią i Kostaryką. Nasi reprezentanci liczą na poprawienie wyniku sprzed czterech lat, kiedy na Mistrzostwach Świata zajęli 4. miejsce. W osiągnięciu takiego rezultatu podopiecznym Marka Dragosza mają pomóc mecze rozgrywane podczas wrześniowego turnieju Amp Futbol Cup. W stolicy o zwycięstwo - oprócz Polaków - powalczą Mistrzowie Świata - Rosjanie, wicemistrzowie Europy - Anglicy oraz Ukraińcy, Włosi i Holendrzy.

- Znamy już pierwszych mundialowych rywali, więc do ciężkiej pracy fizycznej dojdą na pewno odprawy taktyczne, gdzie trenerzy przedstawią nam informacje o każdym z przeciwników. Każdy mecz na Amp Futbol Cup i każdy trening na zgrupowaniu będą już z pewnością przygotowaniem do Mistrzostw Świata i do gry z Japonią, Kolumbią, czy Kostaryką - dodaje Wrona.

Zgrupowanie reprezentacji w Czechowicach-Dziedzicach zainicjowali właśnie Mariusz Krzempek i Krzysztof Wrona, czyli mieszkańcy tego miasta grający na co dzień w klubie Kuloodporni Bielsko-Biała - drużynie walczącej o mistrzostwo Polski w rozgrywkach Amp Futbol Ekstraklasy. Wicelider rozgrywek ligowych, podobnie jak inne kluby w Polsce, cały czas szuka nowych ampfutbolistów.

Reprezentacja Polski Amp Futbol
Reprezentacja Polski Amp Futbol · fot. Paula Duda


- Mam nadzieję, że to zgrupowanie rozreklamuje naszą dyscyplinę w regionie. Liczę na to, że na naszych treningach nie zabraknie również kibiców. Już teraz widzę, że wielu ludzi wybiera się, żeby nas zobaczyć, z czego się bardzo cieszę. Zapraszam i trzymam kciuki, żeby było to fajne zgrupowanie kończy kapitan Kuloodpornych.

Plan zgrupowania reprezentacji Polski Amp Futbol w Czechowicach-Dziedzicach:4 sierpnia, sobota:
10.00-12.00, MOSiR Stadion Miejski, ul. Legionów 145
17.00-19.00, MOSiR Stadion Miejski, ul. Legionów 145

5 sierpnia niedziela:
10.00-12.00 MOSiR Stadion Miejski, ul. Legionów 145


Wszystkie treningi są otwarte dla mediów i kibiców.

AMP Futbol

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.