Wiadomości

  • 3 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 2226

Strażnicy miejscy zabrali do schroniska zranionego psa

Podczas jednej z interwencji strażników miejskich zaniepokoił pies, który w nieprawidłowy sposób był na smyczy. Uwięź powodowała u zwierzęcia rany i ból.

straż miejsk
fot. czecho.pl


- Strażnik miejski obejrzał psa oraz miejsce pod smyczą. Stwierdził, że pies od dłuższego czasu musi być w ten sposób przypięty, gdyż miał zdartą sierść aż do skóry - opisuje początek interwencji straż miejska.

Z właścicielem strażnicy udali się do miejsca zamieszkania celem sprawdzenia książeczki szczepień psa oraz warunków w jakich jest przytrzymywane.

- Pies miał dostęp do wody oraz jedzenia. Właściciel nie był w stanie pokazać książeczki. Strażnicy przeprowadzili rozmowę z nim. W toku rozmowy właściciel zdecydował się dobrowolnie zrzec się praw do psa z uwagi na jego schorzenia - poinformowała SM.

Strażnicy za pokwitowaniem zabrali pieska i wezwali schronisko dla zwierząt, które zaopiekuje się zwierzęciem i podejmie jego leczenia, a następnie - miejmy nadzieję, że znajdzie nowy dom.

aka / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.