Wiadomości

  • 5 sierpnia 2018
  • 6 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 10237

[ZDJĘCIA] Szybowiec rozbił się na lotnisku w Bielsku-Białej

W niedzielę około godziny 13.00 w sąsiedztwie lotniska w Aleksandrowicach rozbił się szybowiec z dwiema osobami na pokładzie. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Szybowiec rozbił się przy lotnisku w Aleksandrowicach - 05.08.2018 · fot. sid / bielsko.info


Jak udało się dowiedzieć naszej redakcji, startujący na linie szybowiec kilkadziesiąt metrów nad ziemią stracił nośność i spadł na ziemię. Kiedy zastępy straży pożarnej podjechały pod wrak szybowca, na miejscu był już ZRM. We wraku znajdowały się dwie osoby: 40-letni pilot i 28-letnia pasażerka. Działania PSP polegały na ewakuowaniu poszkodowanych na zewnątrz wraku oraz przekazaniu ZRM. W tym celu przy pomocy nożyc do drutu odcięto dwie linki stalowe, które utrudniały dostęp.

Po zakończeniu działań na wniosek obsługi lotniska odłączono akumulator znajdujący się za siedzeniem pilota. Wrak przekazano policji. Osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitala przez ZRM. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

new, BM, sid / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.