Wiadomości

  • 6 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 1876

Akcja "TIR": policjanci sprawdzają m.in. czy kierowcy tamują ruch

Od piątku, 4 sierpnia, każdego dnia, w godzinach 6:00 - 22:00 na drogach ekspresowych i autostradach prowadzone są przez policjantów ruchu drogowego działania kontrolno - prewencyjne o nazwie "TIR".

W związku z trwającymi wakacjami i w celu zachowania płynności ruchu na drogach ekspresowych i autostradach, a także biorąc pod uwagę uciążliwe warunki atmosferyczne, jakimi są wysokie temperatury powietrza, policjanci szczególnym nadzorem objęli kierujących pojazdami ciężarowymi i sposób ich jazdy.

Celem działań jest dążenie do ujawnienia kierujących samochodami ciężarowymi, którzy nie stosują się do zakazów wyprzedzania określonych znakami drogowymi lub swoim zachowaniem na drodze tamują ruch lub go utrudniają. Policjanci zwracają uwagę również na łamanie innych przepisów ruchu drogowego, w tym na przekroczenia dopuszczalnej prędkości, niestosowanie się do zakazów.

Bielscy policjanci kontrolują m.in. odcinki dróg ekspresowych S1 i S52, a także DK-1. Do działań używają m.in. pojazdów wyposażonych w wideorejestratory.

Najważniejszym celem tych działań jest poprawa bezpieczeństwa na drogach, gdzie w związku z wakacjami jest wzmożone natężenie ruchu, a także wyeliminowanie kierujących, których sposób jazdy stwarza zagrożenie dla życia i zdrowa innych uczestników ruchu drogowego.

BM / czecho.pl

źródło: KWP Katowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.