czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 3149

Przy ulicy Partyzantów paliły się budynek gospodarczy i garaż

W sobotę, 4 sierpnia przed godziną 17.00 przy ulicy Partyzantów w Czechowicach-Dziedzicach doszło do pożaru budynku gospodarczego oraz garażu.

Strażacy podali dwa prądy wody w natarciu na palące się zabudowania i garaż oraz jeden prąd w obronie do budynku mieszkalnego. Pożarem objęty był już dach zabudowań gospodarczych oraz częściowo garażu. W trakcie działań wypchano na zewnątrz samochód znajdujący się w garażu. Z pomieszczeń objętych pożarem wyniesiono również butlę LPG 11 kg, a następnie przystąpiono do jej schładzania.

W trakcie działań gorzej się poczuł i zasłabł druh OSP Lipowiec. Pomocy udzielił będący przy działaniach ratownik medyczny. Stwierdzono przegrzanie i hiperwentylację. Poszkodowany został przekazany ZRM. Po udzieleniu pomocy nie było konieczności hospitalizacji.

Po ugaszeniu konstrukcji dachu strażacy rozebrali nadpaloną więźbę. Pozostałą część skontrolowali kamerą termowizyjną i przelano wodą. Następnie przystąpili do oddymiania i przewietrzania pomieszczeń budynku oraz kontroli stężenia CO - stwierdzono brak zagrożenia.

BM / czecho.pl, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.