Wiadomości

  • 7 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 1824

Strażnicy miejscy radzą jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą

Straż miejska z Czechowic-Dziedzic przygotowała garść porad dla tych, którzy wypoczywają nad wodą. Jak mówią mundurowi, stosowanie się do nich może wybawić z opresji, a nawet uratować życie.

- Pierwszy miesiąc wakacji już za nami a pogoda za oknami słoneczna i zapowiadane są kolejne upalne dni dlatego pamiętajmy o kilku podstawowych zasadach, aby pobyt nad wodą nie zmienił się w koszmar - napisała w komunikacie czechowicka SM.

Na swojej stronie strażnicy przypominają, by nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu, bo to główna przyczyna tragedii i często wpływa na przecenienie pływackich możliwości. - Unikajmy też skoków do nieznanej wody. Jeśli już chcemy skoczyć, koniecznie wcześniej zbadajmy dno i sprawdźmy czy nie ma tam konarów i innych twardych przedmiotów - wyjaśniają.

Mundurowi proszą również, by do kąpieli wybierać strzeżone kąpieliska, a jeśli zdecydujemy się na dziką plażę, pływajmy w pobliżu innych, którzy w razie potrzeby mogą przyjść nam z pomocą.

- Natychmiast wyjdźmy z wody w razie słabszego samopoczucia. Nawet zlekceważony drobny zawrót głowy może doprowadzić do tragedii - przestrzegają.

aka / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.