Wiadomości

  • 9 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 5274

[ZDJĘCIA] Harcerze z Czechowic-Dziedzic na zlocie w Gdańsku

Zlot Związku Harcerstwa Polskiego to wyjątkowe wydarzenie! Przygoda już trwa i nie zakończy się tak szybko! Zlot potrwa do 16 sierpnia, a w tym czasie na harcerki i harcerzy z całej Polski czekają niesamowite wyzwania, przygody, a także służba na rzecz innych.

Zlot Związku Harcerstwa Polskiego - 08.2018 · fot. mat. prasowe


Nad bezpieczeństwem harcerzy czuwają skoordynowane służby Państwowej Straży Pożarnej, Policji oraz zabezpieczenie medyczne ratowników.

6 sierpnia harcerze dokończyli budowę miasteczka zlotowego z pełną infrastrukturą, która zapewni im komfortowy, a mimo to harcerski klimat do wypoczynku, służby oraz wspaniałej i niezapomnianej przygody!

7 sierpnia odbyła się Ceremonia Otwarcia, w której wzięło udział 15 tys. członków Związku Harcerstwa Polskiego, skauci, zaproszeni goście, w tym harcerze z Hufca Czechowice-Dziedzice. Prezydent Gdańska - Paweł Adamowicz - przekazał symboliczny klucz, do bram Gdańska, którym przez 10 dni będą "rządzić" harcerze. Podczas tej samej uroczystości pobity został rekord Guinnessa - uczestnicy utworzyli żywą flagę Polski.

8 sierpnia Zlot odwiedził Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, który zwiedził miasteczko zlotowe oraz spotkał się z harcerzami i miał okazję poznać niektóre z zajęć, w których uczestniczą harcerze.
Każdy dzień zlotowy, to udział w różnego rodzaju modułach programowych. Za uczestnikami moduł NATURA. Uczestnicy wyruszyli odkrywać walory Wyspy Sobieszewskiej - od kulturowych po naturalne, poznając mieszkańców, rezerwaty wydmy i las. Ich zadaniem było znalezienie odpowiedzi na pytania o realne skutki ludzkiej ingerencji w środowisko naturalne. Wszystkie działania zlokalizowane są były na Wyspie Sobieszewskiej. Uczestnicy poruszali się pieszo i w większości na świeżym powietrzu!
9 sierpnia będzie realizowany moduł "Służba", którego głównym celem jest promowanie harcerskiej służby poprzez możliwość zaangażowania się w działania społeczne podczas samego Zlotu. Pożyteczne dla społeczności lokalnej i całego regionu. Dodatkowo, podczas ekspedycji uczestnicy będą mieć okazję do obcowania z przyrodą, kulturą i historią. Harcerze udadzą się w teren, by poznać wybraną część Pomorza.

Informacje o Zlocie dotyczące bezpośrednio czechowickich harcerzy można śledzić na stronie zlotzhpgdansk2018.blogspot.com. Informacje o przedsięwzięciach ogólnozwiązkowych znajdą się na stronie gdansk2018.zhp.pl .

Wsparcie dla Hufca ZHP Czechowice-Dziedzice i Chorągwi Śląskiej ZHP: Zarząd Województwa Śląskiego w Katowicach, Urząd Miasta Czechowice-Dziedzice, Patronat Honorowy nad reprezentacją Chorągwi Śląskiej objął Marszałek Województwa Śląskiego Pan Wojciech Saługa.

hm. Marek Majewski - Szef ZPI / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.