Wiadomości

  • 3 sierpnia 2018
  • 20 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 6515

[WIDEO, ZDJĘCIA] Sound'n'Grace oraz IRA zagrali na Pożegnaniu Lata

Choć kalendarzowe lato zakończy się dopiero za miesiąc, w Bielsku-Białej pożegnano już kulturalne lato. Na koniec cyklu artystycznego w namiocie na terenie hali pod Dębowcem wystąpili Sound'n'Grace i IRA.

Loading...


IRA to polski zespół rockowy, pochodzący z Radomia. Powstał w 1987 roku, a zadebiutował w roku 1988, na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwsza płyta zespołu - "IRA" - ukazała się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta "Mój dom", a następnie "1993" i koncertowa "Live" odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do grona czołówki polskich zespołów rockowych.

Pożegnanie Lata - IRA - 19.08.2018 · fot. Lucjusz Cykarski / Bielskie Centrum Kultury


Sound'n'Grace to polski chór wykonujący muzykę gospel, R&B, soul i funk. Powstał w roku 2005 w Warszawie z inicjatywy Anny Żaczek i Kamila Mokrzyckiego, który studiował wówczas na akademii muzycznej. W następnych latach skład Sound’n’Grace powiększał się o kolejnych wokalistów. Obecnie w jego skład wchodzi kilkadziesiąt osób.

ab, BM / czecho.pl

źródło: Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj