czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 2457

Strażnicy uratowali 65-latka, który zasłabł pod komendą

Pod komendą straży miejskiej zasłabł mężczyzna. Na pomoc ruszyli mu funkcjonariusze. Wcześniej 65-latek spożywał alkohol.

- 9 sierpnia przed godziną 18.00 patrol straży miejskiej udał się na ulicę Niepodległości - dworzec PKM w Czechowicach-Dziedzicach. Wcześniej obserwator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę spożywającego alkohol w środku wiaty przystankowej - opisuje początek interwencji SM.

Na miejscu strażnicy potwierdzili informację i stwierdzili alkohol u mężczyzny. Z uwagi, że ten nie miał przy sobie dokumentów tożsamości, został przewieziony do siedziby straży miejskiej celem potwierdzenia danych osobowych.

Po ustaleniu tożsamości 65-latka strażnicy zastosowali wobec niego pouczenie za wykroczenie. Następnie mężczyzna opuścił budynek straży miejskiej. Po chwili w rejonie bramy wjazdowej do komendy dyżurny zauważył dziwne zachowanie 65-latka - klękał, kładł się na chodniku i po chwili stracił przytomność.

Zauważyła to również pracownica jednego z okolicznych zakładów i zareagowała na sytuację. U mężczyzny strażnicy stwierdzili brak funkcji życiowych. Natychmiast została podjęta reanimacja poszkodowanego. W tym samym czasie na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe.

Po szybkiej i skutecznej akcji reanimacyjnej mężczyzna został przewieziony do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

aka / czecho.pl, źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.