czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 2865

32-latek zatrzymany za kradzież i atak na pracownika ochrony

Policjanci z Czechowic-Dziedzic wspólnie z ochroniarzami zatrzymali 32-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież sklepową oraz pobicie ochroniarza. Łupem zatrzymanego padły artykuły spożywcze i przemysłowe o wartości ponad 2 tysięcy zł. Za przestępstwa te grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Do kradzieży doszło wczoraj tuż przed północą w centrum handlowym przy ul. Warszawskiej. Sprawca skradł telefony komórkowe, akcesoria komputerowe oraz alkohol. Ochroniarze usiłowali zatrzymać rabusia. Porzucił on koszyk ze skradzionymi przedmiotami i rzucił się do ucieczki. Pracownicy ruszyli w pościg za uciekinierem. Pomiędzy napastnikiem, a pracownikiem ochrony doszło do szamotaniny. Sprawca uderzył mężczyznę w twarz i ugryzł go w rękę. Ochroniarz obezwładnił awanturnika i przekazał go w ręce policjantów.

Szybko okazało się, że to nie jedyna kradzież, której zatrzymany dopuścił się w ostatnim czasie w tym sklepie. Jak ustalono, skradł towar o wartości ponad 2 tysięcy zł. Policjanci odzyskali część skradzionych przez niego łupów.

Sprawca jest już po zarzutach. O jego dalszym losie rozstrzygnie dzisiaj prokurator.

ab / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.