Wiadomości

  • 16 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 13194

[ZDJĘCIA] Zmodernizowana ulica Traugutta została oddana do użytku

Punktualnie o godzinie 10.00 we wtorek 14 sierpnia została otwarta dla ruchu przebudowywana od kilku miesięcy ulica Traugutta w Czechowicach-Dziedzicach. Wcześniej miał miejsce odbiór końcowy inwestycji, w którym uczestniczyli: Wicestarosta Bielski Grzegorz Szetyński oraz Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, wraz ze swoim Zastępca Pawłem Mrowcem.

Ulica Traugutta w Czechowicach-Dziedzicach - 14.08.2018 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Przebudowa będącej droga powiatową ulicy Traugutta to wspólne przedsięwzięcie inwestora, czyli Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej oraz Gminy Czechowice-Dziedzice, która od początku, solidarnie partycypowała w kosztach zadania. Gruntowna modernizacja tej ważnej, miejskiej arterii rozpoczęła się w zasadzie już w 2014 roku, od budowy ronda u zbiegu ulic Traugutta, Drzymały i Narutowicza. Modernizacja samej ulicy została podzielona na dwa etapy i przeprowadzona w latach 2016 i 2018.

W pierwszym etapie prac, w roku 2016, prace objęły mierzący 550 metrów długości odcinek ulicy Traugutta, od nowego ronda do skrzyżowania z ulicą Asnyka. W drugim, zakończonym właśnie etapie robót, zmodernizowano 650 metrów ulicy Traugutta, od skrzyżowania z ulicą Asnyka, aż do ulicy Węglowej. Na całej, liczącej 1 200 metrów długości, ulica Traugutta zyskała nową podbudowę. Powstała jezdnia o szerokości 7 metrów. Po obu stronach ulicy, od podstaw, wybudowano brukowane chodniki o szerokości minimum 2 metrów. Na całej długości, po lewej stronie ulicy jadąc od strony centrum, powstała ścieżka rowerowa. W pobliżu Szkoły Podstawowej nr 2 zbudowano ponadto duży parking, całkowicie przebudowano też kanalizację deszczową, a pod ulicą powstał kolektor zbierający i odprowadzający wodę m.in. z kanału "Dolna" - a więc z terenów aż po centrum miasta, położonych po wschodniej stronie ulicy.

Biorący udział w odbiorze końcowym inwestycji Wicestarosta Grzegorz Szetyński i Burmistrz Marian Błachut zgodnie podkreślali bardzo dobrą, wzorową wręcz współpracę powiatu i gminy przy planowaniu, realizacji oraz finansowaniu tej trudnej i kosztownej inwestycji. Obaj panowie podkreślali również wysoką jakość wykonanych prac.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.