czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 17 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 1591

Podpisano umowy na nowe projekty lokalne w powiecie bielskim

W Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej nastąpiło uroczyste podpisanie umów w ramach Konkursu Przedsięwzięć Inicjatyw Lokalnych Przybyłych samorządowców z terenu powiatu bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego powitał Starosta Bielski Andrzej Płonka.

Podpisano umowy na nowe projekty lokalne
Podpisano umowy na nowe projekty lokalne w powiecie bielskim · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


O pomoc finansową mogły ubiegać się sołectwa za pośrednictwem gmin. Poszczególne Rady Sołeckie z terenu gminy, na podstawie oceny bieżących potrzeb mieszkańców danego sołectwa, opracowały zadania inwestycyjne. W budżecie województwa zarezerwowano na ich wsparcie ok. 4,8 mln zł.

Zarząd Województwa Śląskiego wykorzystuje zasadę partycypacji w kształtowaniu budżetów obywatelskich. - Chcemy tym samym oddać inicjatywę tym, którzy najlepiej wiedzą, czego konkretnie potrzebują - komentował marszałek Wojciech Saługa w trakcia podpisywania umów.

Projekty, które zostały zaakceptowane dotyczyły m.in. rozbudowy lub remontu infrastruktury drogowej, doposażenia zespołów folklorystycznych i sportowych, budowy placów zabaw. Wsparcie z budżetu województwa obejmuje także organizację wydarzeń i imprez lokalnych.

Z terenu powiatu bielskiego beneficjentami projektu zostały cztery gminy: Czechowice - Dziedzice, Jasienica, Porąbka i Wilamowice. W ich imieniu umowy podpisywali: sekretarz gminy Czechowice - Dziedzice Marek Gazda, wójt Jasienicy Janusz Pierzyna, wójt Porąbki Czesław Bułka i burmistrz Wilamowic Marian Trela.

W uroczystości uczestniczyli ponadto: wicestarosta bielski Grzegorz Szetyński i sekretarz powiatu Halina Kopeć.

Jarosław Jesionka, źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.