Wiadomości

  • 20 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 2149

Szkoły medyczne - recepta na sukces w życiu zawodowym

Artykuł sponsorowany:

Rekrutacja do szkół medycznych już wystartowała, a oferowane kierunki cieszą się dużą popularnością. Okazuje się, że nie trzeba kończyć wieloletnich studiów, by pracować w branży medycznej. Do niektórych zawodów uprawnienia zdobywa się już w cztery, a nawet dwa semestry! Na jakich techników mamy zapotrzebowanie w kraju?

TEB edukacja
Szkoły medyczne - recepta na sukces w życiu zawodowym


Technik masażysta- Oferta szkół jest szeroka, ale ja chciałem się uczyć u tych, którzy są polecani przez najlepszych - mówi Maciek - słuchacz szkół TEB Edukacja. - Przekonał mnie ciekawy program z dodatkowymi elementami fizjoterapii, ale przede wszystkim patronaty firm, którym już zdążyłem zaufać. To coraz popularniejsze zjawisko w szkołach policealnych i medycznych. Znane marki dają swój znak jakości najlepszym placówkom, dzięki czemu uczniowie wiedzą, że to właśnie tutaj warto złożyć papiery. W szkole Maćka kierunek technik masażysta z elementami fizjoterapii wspiera firma Habys - producent stołów do masażu. Ponadto na lokalnym bielskim rynku szkoła współpracuje ze Szpitalem Miejskim oraz ze Szpitalem Wojewódzkim w Bielsku-Białej, gdzie słuchacze odbywają w ramach czesnego zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe.

Opiekun medycznyKolejnym poszukiwanym zawodem jest opiekun medyczny. Profesjonalne podejście do potrzebującej osoby (szczególnie seniorów) jest bardzo cenione w różnych wyspecjalizowanych placówkach oraz przy pomocy domowej, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Co ciekawe, nauka na tym kierunku trwa zaledwie jeden rok, a w szkole TEB Edukacja jest bezpłatna, dofinansowana przez Europejski Fundusz Społeczny. - Poślizgnęła mi się noga i nie zdałem matury w pierwszym terminie - mówi Michał z Kalisza. - Myślałem, że będę miał rok w plecy, ale okazało się, że mogę zacząć naukę nawet bez tego. Dzięki takiemu rozwiązaniu już przy odbiorze świadectwa maturalnego w tym roku miałem załatwioną pracę w nowym zawodzie!

Terapeuta zajęciowy z arteterapiąSzkoły medyczne to często okazja do potwierdzenia swoich umiejętności i poszerzenia oraz zaktualizowania wiedzy. Tak jest w przypadku kierunku terapeuta zajęciowy, podczas którego uczniowie poznają wiele ciekawych i różnorodnych metod współpracy z podopiecznym, między innymi: choreoterapię, muzykoterapię, biblioterapię, bajkoterapię, teatroterapię, filmoterapię oraz sztuki plastyczne. Zdarza się, że na takich kierunkach w szkole medycznej spotykają się ludzie, którzy starają się przebranżowić lub wieloletni praktycy, którzy w końcu postanowili poświadczyć umiejętności dyplomem i certyfikatami.

Technik elektroradiologTo bardzo wymagający zawód, który ze względu na postęp technologiczny i odkrycia związane z fizyką musi być na bieżąco poszerzany. Widać to także w ofercie szkoły TEB Edukacja, gdzie kształci się także specjalistów nowoczesnych metod leczenia takich jak radioterapia czy medycyna nuklearna.

Ortoptysta oraz protetyk słuchuZarówno badanie wzroku, jak i diagnozowanie ubytku słuchu będzie dużo precyzyjniejsze, gdy wykona się je na nowoczesnym sprzęcie. Najlepiej na takim rozpocząć już naukę obu tych wymagających zawodów. - Nasza pracownia ortoptystyki wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt synoptofor, autorefraktometr, perymetr, foropter... - wylicza Sławomir Konieczny, nauczyciel w szkole TEB Edukacja. - To wszystko dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego. I dodatkowo kierunek jest darmowy, podobnie jak podręczniki i inne materiały - dodaje z dumą.

W szkołach medycznych czeka bogaty wybór interesujących kierunków. Co ważne, to właśnie na techników jest teraz duże zapotrzebowanie, dlatego cztery, czy dwa semestry nauki mogą okazać się wyjątkowo opłacalną inwestycją w przyszłą karierę. Rekrutacje do szkół medycznych już ruszyły.

Sprawdź więcej zawodów medycznych i zarezerwuj miejsce w grupie online: https://teb.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-medyczne/oferta lub w sekretariacie szkół:

TEB Edukacja Bielsko-Biała