czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 listopada 2006
  • wyświetleń: 2139

Wybory - jak głosować?

Reklama

W niedzielę 12 listopada odbędą się wybory samorządowe. Na kolejne 4 lata wybierzemy osoby, które będą reprezentować nasze sprawy na łamach gminy, powiatu i województwa.

Podczas głosowania mieszkańcy gminy Czechowice-Dziedzice będą wybierać radnych rady miejskiej na białej karcie do głosowania. Wyborca głosuje stawiając znak „x” w kratce z lewej strony obok nazwiska TYLKO jednego kandydata z TYLKO jednej tylko listy.

Identycznie głosujemy na kandydatów do rady powiatu (karta koloru żółtego) i kandydatów do sejmiku województwa śląskiego (karta koloru niebieskiego).

Głos jest nieważny jeżeli wyborca odda swój głos na kandydatów z różnych list, nie postawi znaku „x” w żadnej kratce lub też postawi znak „x” w kratce wyłącznie przy nazwisku kandydata skreślonego z listy kandydatów.

W wyborach na burmistrza Czechowic-Dziedzic karta do głosowania jest koloru różowego. Wyborca głosuje stawiając znak „x” w kratce z lewej strony obok nazwiska TYLKO jednego kandydata. Głos jest nieważny jeżeli wyborca odda głos na więcej niż jednego kandydata lub nie postawi znaku „x” w żadnej kratce.

ups / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.