czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 sierpnia 2018
  • 20 września 2018
  • wyświetleń: 5059

Czechowickie Prezentacje Filmowe w kinie Świt

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Świt" podaj

Za nami:

Kino Świt zaprasza na kolejną edycję najstarszej cyklicznej imprezy filmowej, organizowanej w kinie Świt od roku 1992 - 27. Czechowickie Prezentacje Filmowe.

MDK, Miejski Dom Kultury, kino Świt
Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Program

14 września (piątek)
20.00 Człowiek, który zabił Don Kichota (Hiszpania/Belgia/Francja/Portugalia/Wielka Brytania)
22.30 Trzy twarze (Iran)

15 września (sobota)
20.15 Dogman (Włochy/Francja)
22.15 Nieposłuszne (Irlandia/Wielka Brytania/USA)

16 września (niedziela)
20.15 Arktyka (Islandia)

17 września (poniedziałek)
20.00 Lato (Rosja/Francja)

18 września (wtorek)
20.00 Zama (Argentyna/Brazylia/Hiszpania/Dominikana/Francja/Holandia/Meksyk/Szwajcaria/USA/Portugalia/Liban)

19 września (środa)
20.00 Loveling (Brazylia/Urugwaj/Niemcy)

20 września (czwartek)
20.00 Tajemnice Silver Lake (USA)


Miejski Dom Kultury,Kino Świt

Miejski Dom Kultury,Kino Świt


Człowiek, który zabił Don Kichota

Znudzony reżyser reklam zostaje wysłany na plan filmowy do Hiszpanii. Na skutek zaskakującego zbiegu wydarzeń trafia do małej wioski, gdzie jeden z mieszkańców żyje w przekonaniu, że jest... Don Kichotem. Obu bohaterów połączy wkrótce seria zwariowanych przygód, które jednemu z nich pozwolą przewartościować swoje życie, a drugiemu zrealizować pozornie nierealne marzenia.

Czas trwania: 2 godz. 12 min.
Reżyseria: Terry Gilliam
Scenariusz: Terry Gilliam, Tony Grisoni
Gatunek: przygodowy, Sci-Fi
Produkcja: Hiszpania, Portugalia, Wielka Brytania
Obsada: Adam Driver (Toby), Jonathan Pryce (Don Kichot), Stellan Skarsgård (Szef), Olga Kurylenko (Jacqui)

Trzy twarze

Znana aktorka Behnaz Jafari otrzymuje dramatyczną wiadomość od młodej dziewczyny z irańskiej prowincji. Wraz z Jafarem Panahim (reżyser ponownie gra samego siebie) postanawia wyruszyć na północny wschód kraju. Oboje chcą poznać prawdę o nastolatce, która miała popełnić samobójstwo, gdy rodzina nie pozwoliła jej studiować w szkole aktorskiej. Ta filmowa podróż, dyskretnie inspirowana kinem Abbasa Kiarostamiego, jest nie tylko przejmującą opowieścią o trzech pokoleniach kobiet z aktorskimi aspiracjami, na których realizację wpływ miała zmieniająca się polityczno-społeczna rzeczywistość Iranu. Dla Panahiego to także pretekst do skonfrontowania własnego wyobrażenia o społecznej roli artysty z tym, jak sztukę filmową postrzegają zwyczajni ludzie. Irański twórca patrzy i słucha, a gdy może - pomaga i dodaje otuchy, cieszy się szacunkiem i go odwzajemnia, ale do zmian, których on sam pewnie tak pragnie, droga dużo dalsza niż z Teheranu na peryferia.

Czas trwania: 1 godz. 40 min.
Reżyseria: Jafar Panahi
Scenariusz: Jafar Panahi, Nader Saeivar
Gatunek: dramat
Produkcja: Iran
Obsada: Behnaz Jafari (Behnaz Jafari), Jafar Panahi (Jafar Panahi), Marziyeh Rezaei (Marziyeh Rezaei)

Dogman

Mieszkańcy włoskiego miasteczka wiedzą, że Marcello, miejscowy psi fryzjer, nie skrzywdziłby nawet muchy. Niepozorny, ale lubiany przez wszystkich, dzieli swój czas między pracę, wychowywanie córki i okazjonalny handel kokainą. Z powodzeniem unika kłopotów, przynajmniej dopóki nie pojawia się Simone - trzęsący całą okolicą, wiecznie naćpany osiłek. Kiedy po raz kolejny bezwzględnie wykorzysta naiwność Marcella, psi fryzjer będzie musiał się odgryźć.

Czas trwania: 1 godz. 42 min.
Reżyseria: Matteo Garrone
Scenariusz: Ugo Chiti, Matteo Garrone
Gatunek: dramat
Produkcja: Francja, Włochy
Obsada: Marcello Fonte (Marcello), Edoardo Pesce (Simoncino), Nunzia Schiano (Matka Simoncina), Adamo Dionisi (Franco)

Nieposłuszne

Esti jest młodą, przykładną żoną w małej, zamkniętej, żydowskiej społeczności, w której wszyscy się znają i wzajemnie obserwują. Seksualność jest tu poddana sztywnym rygorom, nie ma miejsca na odstępstwo od zasad, a pożądanie to temat tabu. W życiu Esti pojawia się Ronit, jej dawna kochanka i pierwsza miłość. Kiedy namiętność sprzed lat wybucha na nowo, żadna z nich nie zamierza podporządkować się regułom.

Czas trwania: 1 godz. 54 min.
Reżyseria: Sebastián Lelio
Scenariusz: Sebastián Lelio, Rebecca Lenkiewicz
Gatunek: melodramat
Produkcja: Irlandia, USA, Wielka Brytania
Obsada: Rachel Weisz (Ronit Krushka), Rachel McAdams (Esti Kuperman), Alessandro Nivola (Rabin Dovid Kuperman), Allan Corduner (Wujek Moshe)

Arktyka

W środku arktycznej tundry dochodzi do katastrofy. Rozbija się samolot z jedynym pasażerem. Samotny podróżnik wyciąga ze zrujnowanej maszyny wszystko co może być potrzebne i rusza przed siebie, ale mimo swoich najlepszych starań, jałowy krajobraz oferuje mu niewielką nadzieję na ratunek.

Czas trwania: 1 godz. 37 min.
Reżyseria: Joe Penna
Scenariusz: Joe Penna, Ryan Morrison
Gatunek: dramat
Produkcja: Islandia
Obsada: Mads Mikkelsen (Overgård), Maria Thelma Smáradóttir (Młoda kobieta)

Lato

Lato 1981. Leningrad żyje rockiem ze szmuglowanych z Zachodu płyt Davida Bowiego, Blondie, Lou Reeda, T-Rex czy Sex Pistols. Mike jest gwiazdą undergroundowej sceny muzycznej i królem klubu rockowego, gdzie młodzież ma przykazane słuchać koncertów na siedząco i w ciszy. Poszaleć można jedynie za zamkniętymi drzwiami mieszkania, podczas prywatnych występów. Wiktor dopiero zaczyna, ma za to talent, przyciągającą wzrok urodę i pisze świetne teksty. Tych dwóch połączy nie tylko miłość do muzyki, ale i do Nataszy, mądrej i pięknej żony Mike'a. Losy tego trójkąta stanowią centrum "Lata": czarno-białego (z nagłymi wybuchami kolorów) filmu o miłosnym i artystycznym rozkwicie. Film Kiryła Serebrennikowa zainspirowały autentyczne historie liderów leningradzkich grup: Mike'a Naumenko i Wiktora Coja.

Czas trwania: 2 godz. 6 min.
Reżyseria: Kiriłł Sieriebriennikow
Scenariusz: Lily Idov, Mikhail Idov
Gatunek: biograficzny, dramat, muzyczny
Produkcja:Rosja
Obsada: Teo Yoo (Viktor Tsoy), Irina Starshenbaum (Natasha), Roman Bilyk (Mike Naumenko)

Zama

Znajdująca się na szczytach zestawień najlepszych filmów 2017 roku "Zama" to błyskotliwa, olśniewająca wizualnie opowieść o pułapce męskości. Jej więźniem staje się kolonialny urzędnik, rezydujący gdzieś w południowoamerykańskich tropikach. Choć osadzona w XVIII wieku, "Zama" jest filmem na wskroś współczesnym, a jej bohater przypomina daremnie wyglądającego awansu pracownika korporacji, który uzależnił całe swoje życie od mitycznej firmy; ślepego na to, że podczas, gdy on czeka na decyzję z centrali, wokół niego w najlepsze toczy się życie.

Czas trwania: 1 godz. 55 min.
Reżyseria: Lucrecia Martel
Scenariusz: Lucrecia Martel
Gatunek: dramat
Produkcja: Argentyna, Francja, Hiszpania, Holandia, USA
Obsada: Daniel Giménez Cacho (Don Diego de Zama), Lola Dueñas (Luciana Piñares de Luenga), Matheus Nachtergaele (Vicuña Porto)

Loveling

Irene wraz z mężem i czwórką dzieci mieszka w małym miasteczku na obrzeżach Rio de Janeiro. Jej najstarszy syn Fernando jest utalentowanym graczem w piłkę ręczną. Pewnego dnia chłopak zostaje zaproszony do profesjonalnej drużyny w Niemczech. Rodzina musi podjąć szybką decyzję o wyjeździe, od którego zależy jego dalsza kariera. Zaskoczona obrotem spraw Irene, stara się poradzić sobie z wizją nagłego rozstania z synem, pokonać własny niepokój i odkryć w sobie nowe siły, by przyzwyczaić się do życia bez ukochanego dziecka.

Czas trwania: 1 godz. 35 min.
Reżyseria: Gustavo Pizzi
Scenariusz: Gustavo Pizzi, Karine Teles
Gatunek: dramat
Produkcja: Brazylia, Niemcy, Urugwaj
Obsada: Karine Teles (Irene), Otávio Müller (Klaus), Adriana Esteves (Sônia), Konstantinos Sarris (Fernando)

Tajemnice Silver Lake

Bohaterem nowego filmu Davida Roberta Mitchella jest bezrobotny pożeracz popkultury z Los Angeles Sam (Andrew Garfield przekonująco wydobywa ze swojej postaci rys wiecznej chłopackości), który chciałby zrobić coś sensownego, ale chwilowo poprzestaje na masturbacji i grze na Nintendo. Tajemnicze zniknięcie atrakcyjnej dziewczyny z sąsiedztwa obudzi jednak w młodzieńcu niezmordowanego Philipa Marlowe'a. Na ślad spisku (w który zamieszani są milioner, zabójca psów i autor muzycznych hitów) naprowadzają Sama informacje zakodowane na starych VHS-ach, hollywoodzkie lokacje, znaki na ścianach, piosenki i komiksy.

Czas trwania: 2 godz. 19 min.
Reżyseria: David Robert Mitchell
Scenariusz: David Robert Mitchell
Gatunek: kryminał
Produkcja: USA
Obsada: Andrew Garfield (Sam), Riley Keough (Sarah), Topher Grace (Mężczyzna w barze), Jimmi Simpson (Allen)


Przedsprzedaż karnetów 45 zł (ulgowe) i 55 zł od 3 do 13 września. Od 14 września karnety w cenie 50 zł (ulgowe) i 60 zł. Karnety na 3 wybrane filmy Prezentacji - 30 zł w sprzedaży od 14 września. Bilety na wybrane filmy Prezentacji 10-15 zł w sprzedaży od 14 września.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kino Świt

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Świt" podaj