Wiadomości

  • 23 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 5079

Urząd Miejski ostrzega: piwo bezalkoholowe nie dla dzieci

W związku z coraz większą popularnością piwa bezalkoholowego, Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach zachęca rodziców oraz sprzedawców tychże napojów do zapoznania się ze stanowiskiem Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w sprawie sprzedaży piwa bezalkoholowego.

Pomimo, iż piwa bezalkoholowe nie zawierają alkoholu, podawanie takich napojów dzieciom jest niestosowne, ponieważ wyrabia w młodych ludziach niewłaściwe nawyki i zachęca do konsumpcji alkoholu w późniejszych latach.

Niestety najtrudniej jest zmienić nawyki i przyzwyczajenia, które bardzo głęboko w nas siedzą. Znamy przykłady osób uzależnionych, które po okresie abstynencji, chciały się sprawdzić i sięgały najpierw po piwo bezalkoholowe, a później wracały do nałogu. Oczywiście trunki bezalkoholowe same w sobie nie są złe, a nawet stanowią doskonała alternatywę z powodzeniem zastępując napoje alkoholowe np. dla kierowców. Pod warunkiem, że mówimy tutaj o spożywaniu piwa bezalkoholowego przez osoby dorosłe.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.