• 23 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 3183

Rotuz Bronów pokonuje w Pucharze Polski BKS Stal Bielsko-Biała

Mając w pamięci chimeryczną postawę Bronowskiej drużyny na inaugurację Bielskiej A-Klasy (przegrana z Przełomem Kaniów 6:4), można było mieć spore obawy o wynik w meczu z Bielską drużyną. Piłka jednak po raz kolejny pokazała, że nie zawsze wygrywa faworyt o uznanej marce.

Trener Bielszczan informował i motywował zarazem swoich zawodników, aby nie zwracali uwagi że grają z drużyną do której jest ciężko trafić z uwagi na remont dróg oraz posiadają bardzo złe zaplecze szatniowe. Tylko że mają podejść do rywala z szacunkiem, bo nikt nie odda im zwycięstwa za darmo.

Mecz rozpoczął się dość niespodziewanie, bo już po pierwszej akcji Rotuz mógł prowadzić, jednak piłka po centro-strzale Dzidy wylądowała na poprzeczce BKS-u. Gospodarze walczyli z rywalem jak równy z równym, grając odważnie w ofensywie i twardo w defensywie, niestety skończyło się podyktowaniem dwóch rzutów karnych na korzyść Bielszczan 17 i 20 minucie spotkania. Jedenasty metr Bronowskiego stadionu, okazał się jednak zaczarowany dla zawodnika BKS-u- Jakuba Pilcha, za pierwszym razem nie trafił w bramkę, a przy kolejnej próbie, wyczuł go debiutujący w tym meczu Jakub Filapek. Niewykorzystane sytuacje zemściły się już minutę później, gdy składną akcję na gola zamienił Łukasz Miszczak. Po kolejnych 10 minutach w skutek błędów gospodarzy, wyrównującego gola dla BKS-u zdobył Jakub Pilch.
Końcówka pierwszej odsłony gry, jak i cała druga połowa, obfitowała w kilka zmarnowanych sytuacji bramkowych po obu stronach oraz niezliczoną ilość twardej i wyrównaj walki o każdy skrawek spieczonej słońcem Bronowskiej murawy.

W konkursie rzutów karnych bezbłędni byli zawodnicy Rotuza, a dzięki udanej interwencji Łukasza Krysty, jeden ze strzałów Bielszczan został obroniony.

Tym oto sposobem, to Rotuz jest na dobrej drodze aby poprzez zwycięstwo w Pucharze Polski, zagrać w najbliższym czasie w ...europejskich pucharach.

UKS Rotuz Bronów vs BKS Stal Bielsko-Biała 1:1 (5:3 w rzutach karnych)

20' Miszczak 30' Pilch