Wiadomości

  • 24 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 7300

[FOTO] Wypadek na DK-1. Poszkodowani obcokrajowcy: Szwed i Węgierka

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło w piątek, 24 sierpnia około godziny 19:30 na trasie DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach. W rejonie skrzyżowania z ulicą Lipowską zderzyły się dwa samochody osobowe. Interweniowały wszystkie służby ratunkowe.

Wypadek na DK-1. Poszkodowani obcokrajowcy - 24.08.2018 · fot. czecho.pl


Do zdarzenia doszło w momencie, gdy na skrzyżowaniu nie działała sygnalizacja świetlna (w tej części Czechowic-Dziedzic po burzy doszło do awarii energetycznej) Zawiniła kierująca Dacią, która włączając się do ruchu z ulicy Lipowskiej, wymusiła pierwszeństwo na Szwedzie, który podróżował Mercedesem w stronę Katowic. Obrażeń ciała doznała sprawczyni, kierujący Mercedesem i jego pasażerka narodowości węgierskiej.

Uczestnicy zostali przebadani przez obecnych na miejscu ratowników medycznych i lekarza. Podjęto decyzję o hospitalizacji dwóch osób (pasażerki Mercedesa i kierującej Dacią).

Policjanci z dwóch patroli wypadkowych bielskiej drogówki, przez ponad godzinę prowadzili oględziny miejsca zdarzenia, które już na wstępie zakwalifikowano jako wypadek drogowy. Czynności zakończyły się kilkanaście minut przed godziną 22:00. Kierowcy podróżujący krajową jedynką w stronę Katowic byli kierowani na objazd ulicą Lipowską do Zamkowej i Mazańcowickiej.

Miejsce wypadku: skrzyżowanie DK-1 z ulicą Lipowską w Czechowicach-DziedzicachBM, sid / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.