Wiadomości

  • 27 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 5053

7- i 11-latek bawili się zapałkami - nakryła ich straż miejska

Przed weekendem w okolicach ulicy Polnej, nieopodal Parku Północ, w krzakach dzieci bawiły się zapałkami. Na małych mieszkańców naszego miasta wpadli strażnicy miejscy.

W dniu 23 sierpnia około godziny 11.00 strażnicy, patrolując ulicę Polną, zauważyli na trawniku leżące dwie dziecięce hulajnogi. Obok nie było żadnych dzieci, a gdy strażnicy podeszli bliżej, wyczuli specyficzny zapach palącej się siarki z zapałek.

W krzakach mundurowi nakryli chłopaków 7- i 11-latek, którzy bawili się, odpalając zapałki w środku suchych, wysuszonych przez upały roślin.

- Nieletni chłopcy nawet się nie spodziewali i nie zauważyli patrolu, gdyż byli tak zajęci odpalaniem zapałek, które - jak oznajmili - zakupili w jednym ze sklepów - relacjonują interwencję strażnicy.

Z chłopcami mundurowi przeprowadzi rozmowy o konsekwencjach i skutkach, do jakich mogło dojść, gdyby zapaliła się sucha trawa wokół oraz gałęzie. Chłopcy wyrazili skruchę, lecz nie obeszło się bez przewiezienia ich do miejsca zamieszkania i przeprowadzenia z rodzicami rozmów wychowawczych, a w jednym przypadku z babcią chłopca.

aka / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.