Wiadomości

  • 1 września 2018
  • 3 września 2018
  • wyświetleń: 9818

Czechowiczanin został najmłodszym sędzią 1. ligi piłki ręcznej

Czechowiczanin Wojciech Kasznia został nominowany jako sędzia do prowadzenia zawodów pierwszej ligi piłki ręcznej kobiet i mężczyzn w sezonie 2018/2019. 22-latek stworzy duet sędziowski wraz z Grzegorzem Toczyńskim z Zabrza.

Wojciech Kasznia
Wojciech Kasznia · fot. archiwum prywatne


Decyzja o nominacji dla Wojciecha Kaszni zapadła podczas konferencji szkoleniowej w dniach 24-26 sierpnia w Kielcach. Spotkanie zorganizowało Kolegium Sędziów ZPRP i uczestniczyło w nim 172 sędziów z całej Polski.

Tematyka konferencji obejmowała omówienie najnowszych interpretacji przepisów gry opublikowanych przez Międzynarodową Federację Piłki Ręcznej (IHF) i Europejską Federację Piłki Ręcznej (EHF), blok przygotowania mentalnego sędziego piłki ręcznej, zmian w regulaminach rozgrywek w ligach seniorskich i grupach młodzieżowych.

Na podstawie wybranych elementów dokonano wnikliwą analizę pracy sędziów w ubiegłym sezonie oraz wskazano kierunki kształcenia arbitrów w celu podwyższenia jakości sędziowania.

Wojciech Kasznia, sędzia
Wojciech Kasznia · fot. nadesłane przez czytelnika


W czasie trzydniowej konferencji sędziowie poddawani byli testom sprawnościowym, teoretycznym oraz zajęciom psychologicznym. W ich wyniku 22-latek został nominowany do prowadzenia zawodów 1 ligi mężczyzn oraz kobiet w sezonie 2018/2019 i wraz Grzegorzem Toczyńskim (Zabrze) tworzyć będą sędziowski duet na arenie ogólnopolskiej.

Warto dodać, że mieszkaniec Czechowic-Dziedzic jest obecnie najmłodszym sędzią w gronie 1-ligowych arbitrów w kraju.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że Komisja Sędziowska ZPRP wyróżniła mnie i po tak krótkim czasie przygody z piłką ręczną udało się awansować na 1. Ligę. Na pewno nie poprzestanę na tym i będę się starał aby stale rozwijać swoje umiejętności i za kilka lat zostać sędzią PGNiG Superligi - zapewnia czechowiczanin w rozmowie z naszą redakcją.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.