Wiadomości

  • 30 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 5678

Modernizacja linii kolejowej z Czechowic-Dziedzic do Oświęcimia

Spółka PORR uzyskała od PKP PLK zlecenie na kompleksową modernizację kluczowej trasy kolejowej Oświęcim - Czechowice-Dziedzice. Warta 495 mln zł (około 116 mln euro) umowa stanowi obecnie największy zlecony spółce PORR kontrakt na roboty z zakresu budownictwa kolejowego w Polsce. Prace mają zostać zakończone do końca lipca 2021r.

Tory, naprawa, porr
PORR przeprowadzi modernizację linii kolejowej z Czechowic-Dziedzic do Oświęcimia. · fot. PORR


Modernizowany przez PORR odcinek jest częścią linii kolejowej nr 93 Trzebinia-Zebrzydowice. Linia ma duże znaczenie dla ruchu pasażerskiego oraz towarowego. W szczególności trasa jest wykorzystywana do transportu węgla kamiennego ze śląskich kopalni i tranzytu towarów przez Republikę Czeską na południe Europy.

- Ponieważ mamy do czynienia z umową typu "zaprojektuj i wybuduj", niezwłocznie rozpoczniemy prace projektowe. Projekt koncepcyjny musi być gotowy w ciągu zaledwie sześciu miesięcy, w terminie najpóżniej 16 miesięcy po podpisaniu umowy musimy posiadać wszystkie urzędowe pozwolenia na budowę. W wyniku dogłębnej analizy robót budowlanych oraz optymalizacji przebiegu robót, zobowiązaliśmy się ukończyć wszystkie prace objęte umową w ciągu 35 miesięcy, tzn. do końca lipca 2021 roku - mówi Siegfried Weindok, członek zarządu PORR S.A.

Na 21-km odcinku zostanie poddanych renowacji łącznie 63 km torów oraz 106 rozjazdów, a modernizacji wszystkie instalacje sygnalizacji i sterowania ruchem kolejowym, sieć trakcyjna oraz 13 przejazdów kolejowych. Perony na wszystkich stacjach będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto, prace remontowe obejmą 45 obiektów inżynieryjnych, w tym sześć wiaduktów kolejowych.

new / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.