Wiadomości

  • 29 sierpnia 2018
  • 2 września 2018
  • wyświetleń: 1887

W niedzielę, 2 września zmieni się rozkład jazdy Kolei Śląskich

W niedzielę, 2 września wejdzie w życie kolejna korekta rozkładu jazdy wynikająca z prac remontowo-modernizacyjnych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Wraz z końcem wakacji prowadzone remonty przybierają na sile, stąd też na pasażerów czeka kilka istotnych zmian.

W dwóch przypadkach jesienna korekta będzie się wiązać z kontynuacją zamknięć rozpoczętych już w poprzednich miesiącach. Autobusy zastępcze będą kursować za wszystkie pociągi na odcinku Zebrzydowice - Cieszyn oraz Żywiec - Zwardoń. - Jest to szczególnie istotna informacja dla rowerzystów, ponieważ linia S5 cieszy się dużą popularnością wśród miłośników jednośladów, a niestety autobusy zastępcze uniemożliwiają przewożenie rowerów. Stąd też zachęcamy by we wrześniu decydować się na przewóz rowerów pociągiem maksymalnie do stacji w Żywcu (lub wybrać inne, również atrakcyjne kierunki) - informują przedstawiciele Kolei Śląskich.

Zastępcze autobusy będzie można spotkać również na linii S7. Od 1 do 20 października pociągi będą kursować trasą okrężną przez Jejkowice, z pominięciem odcinka Rybnik - Sumina. 7 października to zamknięcie w godzinach popołudniowych zostanie dodatkowo wydłużone do stacji Racibórz. Na początku października drogą okrężną będą kursować również trzy pociągi na odcinku Katowice - Orzesze Jaśkowice. Dla podróżnych z pominiętych stacji zostanie zapewniona komunikacja zastępcza, natomiast pasażerowie jadący w relacji bezpośredniej będą mogli skorzystać z dodatkowych postojów w Tychach, Łaziskach Średnich i Orzeszu Miasto.

Drobne zmiany w godzinach odjazdów poszczególnych pociągów mogą zajść również na liniach nieobjętych remontami. Dlatego warto dokładnie sprawdzić rozkład jazdy przed niedzielnymi wycieczkami czy poniedziałkowym wyjściem do pracy. Szczegółowy rozkład jazdy jest dostępny m.in. w zakładce Rozkład jazdy.

BM / czecho.pl

źródło: Koleje Śląskie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.