Wiadomości

  • 29 sierpnia 2018
  • 11 września 2018
  • wyświetleń: 19033

[ZDJĘCIA] Piknik Rodzinny "Przy fontannie" z Trubadurami

W niedzielę 9 września, na Placu Jana Pawła II w Czechowicach-Dziedzicach, po raz XI odbył się bezalkoholowy Piknik Rodzinny otwierający Jesienną Szkołę Profilaktyki zorganizowany przez Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

Piknik Rodzinny na otwarcie Jesiennej Szkoły Profilaktyki - 09.09.2018 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Imprezę rozpoczęła Agnieszka Borowska-Paszek - Kierownik Biura ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom, która przywitała uczestników i życzyła im udanej zabawy. Uroczystego otwarcia Pikniku dokonali natomiast: Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny oraz Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Joanna Badowska.

Uczestnicy imprezy mogli wziąć udział w przygotowanych zabawach i animacjach. Na dzieci oraz rodziców czekały liczne atrakcje: dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny i zamki oraz stoiska z malowaniem twarzy i zaplataniem kolorowych warkoczyków, z których dzieci mogły korzystać nieodpłatnie. Gwiazdą Pikniku był legendarny zespół Trubadurzy.

W czasie trwania imprezy w namiocie eksperckim Miejskiego Ośrodka Terapii Uzależnień dyżurowali terapeuci uzależnień. Można było skorzystać z fachowego poradnictwa oraz skorzystać z materiałów edukacyjnych. Materiały edukacyjne i ulotki rozdawali także członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Nowy Fitness Park prowadził porady dotyczące zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania, zaś tancerze uczyli uczestników Pikniku podstaw tańca towarzyskiego. Pracownicy Apteki całodobowa Lekosfera zapewnili pomiar ciśnienia tętniczego krwi oraz pomiar poziomu cukru we krwi wraz z omówieniem wyniku przez personel fachowy.

Ponadto Ratownicy PCK prowadzili instruktaż udzielania pierwszej pomocy, zaś funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji odwiedził Piknik wraz z psem policyjnym. Dzieci z wielkim entuzjazmem oglądały także wóz i sprzęt Strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej.

W czasie trwania pikniku mieszkańcy Gminy mogli zapoznać się z działalnością Świetlicy socjoterapeutycznej "Zatoka", która finansowana jest z budżetu Gminy.

Celami imprezy było:

promowanie trzeźwości oraz zdrowego stylu życia,
promowanie wartości rodzinnych, podkreślanie roli rodziny w procesie wychowywania dzieci i młodzieży,
edukacja publiczna (w czasie imprezy działały punkty informacyjne, odbywały się dyżury specjalistów, rozdawano ulotki o tematyce profilaktycznej).

Organizatorzy imprezy składają podziękowanie wszystkim uczestnikom Pikniku oraz zaprzyjaźnionym firmom i instytucjom, które pomogły w jego realizacji oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czechowicach- Dziedzicach.

Organizatorzy dziękują także okolicznym lokalom gastronomicznym i sklepom, które na czas trwania Pikniku Rodzinnego (w godz. 15.00-18.00) wstrzymały sprzedaż napojów alkoholowych.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.