czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 29 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 6458

Masz nowy samochód? Przyda Ci się autocasco!

Artykuł sponsorowany:

Już masz - nowe, wymarzone, jeszcze ciepłe - auto, o którym marzyłeś od dziecka. I wiesz, że będziesz o nie dbał, polerował maskę i czyścił buty zanim wejdziesz do środka, jednak nie wiesz co może stać się na trasie. I mimo tego, że nie jesteś szalonym kierowcą warto zastanowić się nad dodatkowym ubezpieczeniem.

Linkhouse


Zastanawiasz się co takiego może się stać, że ubezpieczenie autocasco, jest tak ważnym dodatkiem do nowego samochodu. Przecież jeździsz już lata i zawsze wszystko było dobrze. I oczywiście nadal tak może być, ale czasem wystarczy jedna niezapowiedziana sytuacja i nasza dalsza jazda może stać się niemożliwa, a koszty związane z naprawą bardzo duże do udźwignięcia przez budżet.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Ubezpieczenie OC musi wykupić każdy kierowca, ubezpieczenie AC to już sprawa indywidualna. Nie mniej jednak to drugie z nich sprawia, że to my możemy czuć się na drodze naprawdę bezpiecznie. Dlaczego? Ponieważ bez względu na okoliczności zniszczenia samochodu możemy mieć pewność, że ubezpieczyciel się nami zajmie i pomoże nam doprowadzić nasze auto do wcześniejszego stanu.
 
O czym należy pamiętać przy wyborze autocasco? Przede wszystkim o tym, że nie musi być ono drogie. To najczęściej zniechęca kierowców do rozpatrzenia tej opcji. Oczywiście cena zależy od kilku kwestii, przede wszystkim od wieku samochodu i jego paramentów, wieku i doświadczenia kierowcy, miejsca zamieszkania oraz co ważne, od tego co chcemy mieć w pakiecie AC.
 
Warto pamiętać, że jeśli zdecydujemy się na dodatkowe ubezpieczenie możemy połączyć je razem z OC, to pozwoli zaoszczędzić i da jeszcze większe możliwości.
 
Co mi daje to AC?
 
Tak naprawdę wśród wszystkich korzyści tego ubezpieczenia poniższe trzy są wyjątkowo kuszące. Odszkodowanie dostanę jeśli:
  • ktoś ukradnie mi samochód,
  • samochód zostanie uszkodzony przez żywioł,
  • będę musiał dokonać napraw.


To w takim razie, co wybrać, żeby cieszyć się jazdą? Przede wszystkim nie działaj pochopnie, dobrze się zastanów i prześledź oferty, wybierz tą najlepszą - najtańszą proporcjonalnie do oferowanych rzeczy. Wiadomo nie kupuj czegoś, co wydaje Ci się niepewne, albo jeśli nie masz czasu na to żeby przeczytać dokładnie ofertę. Oczywiście agenci ubezpieczeniowi mają obowiązek powiedzieć Ci o wszystkich rzeczach znajdujących się w umowie, jednak zawsze warto na samym początku zawierzyć swojej wiedzy.
 
Tak jak i kupno samochodu nigdy nie jest kwestią impulsu, tak i kupno AC powinno być przemyślane. W taki sposób wydane pieniądze będą dla nas procentować (lub nie) przez najbliższy rok. Sprawdź również artykuł pt. "Tanie i dobre autocasco - 5 wskazówek jak kupić AC"